Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 26.12.2019 21:30
Death Stranding
2029V

Death Stranding. Pierwsze plany dotyczące gry Hideo Kojimy zostały udostępnione na Twitterze

Hideo Kojima udostępnił wczesne dokumenty ukazujące plan połączenia graczy, który został wdrożony do Death Stranding. 

Death Stranding to swego rodzaju nowy gatunek w branży gier, którego głównym zadaniem jest połączenie graczy i zachęcenie ich do współpracy. Bez wątpienia, twórcy tytułu, Hideo Kojimie udało się pomyślnie zrealizować swój plan i dostarczyć na rynek produkcję, która skradła serca graczy. Po internecie nadal krążą negatywne, nieuzasadnione opinie osób, które z grą styczności nie miały, ale na to nikt nic nie poradzi.

Hideo Kojima opublikował na swoim oficjalnym koncie na platformie Twitter szkice koncepcyjne przedstawiające pierwotne założenia projektu Death Stranding. Wczesne dokumenty pokazują, jak Japończyk chciał rozplanować swoją produkcję - na jednym z obrazków widzimy trzy postacie - każda z nich postawiła na "mapie" jeden budynek, z którego mogą potem korzystać inne osoby. Jak widzicie, niebieska postać postawiła na terenie najprawdopodobniej skrzynkę pocztową, która potem pojawiła się na ekranie innych postaci. Dzięki niej mogliśmy przechowywać niepotrzebne przedmioty zajmujące miejsce na naszych plecach. Pomarańczowa postać zbudowała most, dzięki któremu inne postacie mogą szybko przemieścić się na drugą stronę oddzielonego terenu. Z kolei, zielona postać postawiła schron, w którym inni mogą się schować w celu uniknięcia zagrożenia wynikającego z np. opadu temporalu. 

Jak sami widzicie, pierwotne założenia Hideo Kojimy zostały zrealizowane perfekcyjnie. Społeczność ma nadzieję, że inni twórcy zwrócą uwagę na dzieło Japończyka i w przyszłości dostaniemy więcej tytułów, w których do osiągnięcia sukcesu musimy połączyć swoje siły. Dla przypomnienia, Death Stranding zadebiutowało 8 listopada bieżącego roku na konsolach PlayStation 4. W nadchodzące lato zawita na komputerach osobistych. Warto dodać, że Death Stranding zostało wybrane grą roku przez deweloperów w Japonii.

Warto zajrzeć na:

Źródło: GamingBolt.com

Tagi: Death Stranding Kojima Productions Sony Interactive Entertainment