Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.01.2020 21:37
Pimax Vision 8K X
1092V

Pimax Vision 8K X to nowoczesne gogle VR. Najlepsza jakość z natywnym 4K na jedno oko

Firma Pimax pod 2014 roku zajmuje się tworzeniem gogli wirtualnej rzeczywistości dla największych entuzjastów VR, którzy mogą pozwolić sobie na najlepszą jakość rozgrywki. Na targach CES ujawniono zestaw nowych headsetów i na liście znalazł się model zapewniający zabawę w 8K.

Pimax zaprezentowało na targach CES 2020 serię nowych gogli VR, jednak najważniejszą informacją jest na pewno masowa produkcja modelu Pimax Vision 8K X, który został zapowiedziany jeszcze w kampanii na Kickstarterze.

Pimax Vision 8K X zapewni wyjątkową jakość rozgrywki, ponieważ urządzenie otrzymało dwa panele 4K zapewniające „zaawansowaną matrycę pikseli Full RGB”. Producent jest przekonany, że sprzęt zaoferuje „najwyższy poziom jakości obrazu” z praktycznie niewidocznym Screen Door Effect. Sprzęt charakteryzuje się także bardzo szerokim polem widzenia (200°(D), 170°(H), 115°(V)).

Należy na pewno wspomnieć jeszcze o samym odświeżaniu, ponieważ pojawia się tutaj pewne ograniczenie – jeśli będziecie korzystać z urządzenia w trybie natywnego 4K (na jedno oko) to obraz będzie wyświetlany w 75Hz. Gracze mogą także sprawdzić drugą opcję i w rozdzielczości 1440p częstotliwość odświeżania wynosi już 120Hz.

Firma zadbała także o między innymi modułową konstrukcję, która może zawierać śledzenie ruchu dłoni, śledzenie ruchu oczu, opcję Dynamic Foveated Rendering (dla posiadaczy kart GeForce Turing), a jeszcze w tym roku Primax pokaże moduł, dzięki któremu urządzenie będzie można wykorzystywać bez kabli..

Pimax Vision 8K X został wyceniony na 1299 dolarów. Oczywiście chcąc liczyć na najlepszą jakość musimy także zadbać o mocnego PC-ta – firma wspomina o wymaganej karcie Nvidia RTX 2080, ale jeśli chcecie liczyć na natywną rozdzielczość, to musicie posiadać coś mocniejszego.

Poniżej możecie sprawdzić zróżnicowane propozycję firmy Primax:

Primax CES 2020

Warto sprawdzić:

Źródło: https://wccftech.com/pimax-announces-new-high-end-vr-headsets-including-one-with-180hz-refresh-rate/

Tagi: ces 2020 Pimax Vision 8K X primax primax vision