Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.01.2020 15:36
Elgato ujawniło 4K60 S+. Idealny sprzęt dla PS4, XOne i pewnie PS5 oraz Xbox Series X
1712V

Elgato ujawniło 4K60 S+. Idealny sprzęt dla PS4, XOne i pewnie PS5 oraz Xbox Series X

Elegato na CES 2020 ujawniło kilka urządzeń, wśród których wyróżnia się 4K60 S+. Jest to nowa karta do przechwytywania materiałów, która działa niezależnie i pozwala nagrywać filmy w jakości 4K przy 60 klatkach na sekundę bez jakichkolwiek opóźnień.

Elgato przywiozło na targi CES 2020 zestaw urządzeń dla streamerów. Dla wielu graczy jedną z najciekawszych opcji będzie karta do przechwytywania obrazu 4K60 S+, ponieważ propozycja pozwala nagrywać materiały w 4K przy 60 klatkach na sekundę i ze wsparciem HDR10. Jest to zewnętrzny sprzęt, który nie potrzebuje komputera do nagrywania materiałów – najlepsze akcje mogą płynąć bezpośrednio na kartę SD. Firma zadbała nawet o wsparcie kodowania HEVC, dzięki któremu urządzenie pozwoli na nagrywanie świetnej jakości obrazu (bez opóźnień i zakłóceń). Oczywiście zainteresowani mogą także korzystać z bezpośredniego zapisu na dysk twardy PC i dzięki rozbudowanemu oprogramowaniu (między innymi Flashback Recording) zainteresowani w łatwy sposób przygotują odpowiednie materiały.

Na imprezie ujawniono także Key Light Air – jest to efektywne oraz kompaktowe oświetlenie studyjne LED, które bez problemu zmieści się na każdym biurku. Inżynierowie zadbali o 80 diod LED marki OSRAM, które za pomocą technologii wielowarstwowego rozpraszania światła generuje oświetlenie o natężeniu 1400 lumenów w szerokim zakresie temperatury barwowej od 2900 do 7000K. Gracz podczas transmisji może korzystać z aplikacji i łatwo zmieniać natężenie światła.

Wśród promowanych produktów Elegato znalazł się także K95 RGB Platinum XT – jest to ciekawy produkt prezentujący współpracy Elegato z CORSAIR, ponieważ klawiatura wykorzystuje zalety oprogramowania Elgato Stream Deck oraz CORSAIR iCUE. Firma w tym wypadku zadbała o nowe przyciski, które można wykorzystywać do bezpośredniego sterowania przykładowo transmisją. Urządzenie oferuje dynamiczne podświetlenie RGB poszczególnych klawiszy z 19-strefową technologią LightEdge, wytrzymałą obudowę ze szczotkowanego aluminium, dodatkowe złącze USB 3.0, 8MB pamięci wewnętrznej oraz dedykowane przyciski multimedialne. Najnowsza wersja K95 RGB Platinum XT posiada także premierowe, wytrzymalsze przełączniki CHERRY MX Speed lub Brown z gwarancją nawet do 100 milionów kliknięć. W zestawie znajduje się również miękka, odłączana podkładka pod nadgarstki. Elegato zadbało także o alternatywny zestaw niebieskich nakładek klawiszy makr do wizualnego wyróżniania poleceń streamingowych oraz specjalne, teksturowane nakładki QWER i ASDF.

Elgato 4K60 S+, Elgato Key Light Air i CORSAIR K95 RGB PLATINUM XT są już dostępne w sprzedaży w sklepie internetowym firmy CORSAIR oraz Elgato. Sprzęt już wkrótce pojawi się w Polsce w ofercie x-kom.pl, morele.net oraz komputronik.pl. Wszystkie premierowe produkty są objęte dwuletnią gwarancją oraz ogólnoświatową obsługą klienta i pomocą techniczną firm CORSAIR i Elgato.

Tak prezentują się ceny:

  • 4K60 S+: 429,90 Euro
  • Key Light Air: 139,90 Euro
  • K95 RGB PLATINUM XT: 229,99 Euro

Warto sprawdzić:

Tagi: 4K60 S+ ces 2020 elegato K95 RGB PLATINUM XT key light air