Iza Łęcka Iza Łęcka 07.01.2020 07:00
Concept UFO
1831V

Alienware Ufo to „PC w obudowie Nintendo Switcha”. Interesujący sprzęt ujawniony na CES

Alienware postanowiło sprawdzić, jak wyglądałby PC wrzucony w obudowę Nintendo Switcha. Korporacja wykorzystując wszystkie atuty konsoli Big N stworzyła koncepcję zatytułowaną „Ufo”.

Nintendo Switch zbiera pochwały na każdym kroku, więc nic dziwnego, że kolejne firmy starają się sprawdzić, czy mogą wykorzystać atuty platformy Nintendo i przygotować własne urządzenie. Dell postanowił stworzyć hybrydę PC-ta z przenośnym sprzętem japońskiej koporacji.

Concept UFO nie jest jeszcze finalną wersją urządzenia, a jedynie pomysłem. Włodarze firmy podkreślają, że nie możemy jeszcze być pewni, czy kiedykolwiek taki Alienware trafi na rynek – jednak jest to koncepcja, która przy odpowiednim dopracowaniu mogłaby osiągnąć sukces.

Urządzenie posiada 8-calowy ekran, odłączane kontrolery (jak Joy-Cony)  nic więc nie stoi na przeszkodzie, by podłączyć Concept UFO do telewizora lub zrobić z niego „tablet” i wykorzystać wbudowaną podstawkę. Z dwóch osobnych kontrolerów (identycznie jak w przypadku Nintendo Switcha) możemy zrobić jeden, standardowy pad.

Całość jest bliźniaczo podobna do Nintendo Switcha, ale producent nie potwierdził wykorzystanych podzespołów. Redakcja Engadget mogła wypróbować wyścigi Formuły 1 (określone jako F1 Racing) – tytuł działał w około 30 klatkach na sekundę w wersji przenośnej, a po wrzuceniu w dock kolejna gra, World War Z, była płynniejsza (około 60 fps), ale grafika była wyraźnie pogorszona.

Concept UFO działa na Windows 10, choć inżynierowie przygotowali specjalną aplikację, dzięki której łatwiej jest włączać gry – wszystko działa niczym menu Nintendo Switcha.

Waszym zdaniem – taka koncepcja ma sens?

Alienware Ufo 1

Alienware Ufo 2

Więcej ciekawych informacji z CES 2020:

Źródło: https://www.engadget.com/2020/01/06/dell-concept-ufo-portable-gaming-pc/

Tagi: alienware alienware ufo Concept UFO dell Nintendo Switch