Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.01.2020 19:25
Samsung Q950
966V

Samsung Q950TS to bezramkowy QLED 8K. Producent zaprezentował wyjątkowego flagowca

Samsung ujawnił na CES 2020 swojego nowego flagowca, który zniewala wyglądem oraz możliwościami. Samsung Q950TS otrzymał minimalną ramkę i zachwyca jakością obrazu. Pierwsze informacje są bardzo pozytywne.

Samsung rozszerzył zestaw urządzeń prezentując Samsunga Q950TS – jest to jeden z nowych telewizorów prezentowanych na CES 2020, ale warto przynajmniej przez chwilę pochylić się nad tym modelem. Firma zaprezentowała QLED-a 8K klasy Premium, który jest promowany jako bezramkowe urządzenie – w rzeczywistości została tutaj przygotowana minimalna (2mm ramka), która jest pewnie niewidoczna podczas bliskiego kontaktu.

 

Sprzęt oferuje procesor Quantum 8K, który zajmie się skalowaniem obrazu w oparciu o sztuczną inteligencję – propozycja korzysta z uczenia maszynowego do przygotowania materiału – nie musicie się w tym wypadku martwić o brak treści 8K.

Firma przygotowała nowoczesny dźwięk 5.1, który wykorzystuje technologię Object Tracking Sound+ - za jej pomocą urządzenie na żywo będzie dostosowywać efekty akustyczne uwzględniając najdrobniejszy ruch obiektów na ekranie. Sprzęt otrzymał także Active Voice Amplifier (AVA), który pozwala na poprawę jakości głosu.

Wśród aplikacji znajdziemy teraz Samsung Health, za pomocą którego zainteresowani mogą sprawdzać swoją aktywność, poziom stresu, komfort snu, a w samym systemie znajdziemy także asystenta Google, Bixby, Amazon Alexę lub AirPlay 2.

Samsung Q950TS trafi na rynek w trzech rozmiarach (65- ,75- i 85-cali). Aktualnie nie znamy cen.

Jesteście zainteresowani tematem nowości technologicznych? Na naszym serwisie przeczytacie:

Źródło: https://nt.interia.pl/raporty/raport-ces-2020/strona-glowna/news-samsung-pokazal-bezramkowy-telewizor-qled-8k,nId,4246739

Tagi: Samsung Samsung Q950