Iza Łęcka Iza Łęcka 07.01.2020 13:10
Wiedźmin 2003
31568V

Wiedźmin z 2003 roku. Zobaczcie screeny z niewydanej gry na silniku Mortyra

Pierwszy Wiedźmin od CD Projekt RED od początku nie powstawał na zmodyfikowanej wersji silnika Aurora Engine od studia BioWare. Polacy pierwotnie próbowali stworzyć produkcję na IC Engine, a dzięki Ryszardowi Chojnowskiemu możemy zobaczyć nigdy wcześniej nieprezentowane materiały z gry. [Aktualizacja #1]

Pierwszy Wiedźmin od CD Projekt RED przeszedł długą drogę nim trafił na półki sklepowe. Twórcy na początku rozwijali swoją koncepcję na IC Engine, na którym powstał między innymi Mortyr – silnik był rozwijany aż do 2006 roku.

Zespół odpowiedzialny za Wiedźmina w pewnym momencie zdał sobie jednak sprawę, że przygotowanie gry na tej technologii będzie wymagające i czasochłonne, a po przeprowadzce studia z Łodzi do Warszawy, zdecydowano się także na wykorzystanie innego narzędzia.

Ryszard Chojnowski, który aktywnie działał przy powstawaniu projektu, natrafił na znalezisko – płytę Wiedźmina z czerwca 2003 roku. Postanowił on również podzielić się trzema sceenami z nigdy niewydanej produkcji. Gra w tamtym czasie nie przypominała swojej ostatecznej wersji.

W ostateczności CD Projekt RED od dawna już pracuje na swoim autorskim silniku REDengine, na którym powstał już Wiedźmin 2: Zabójcy królów, a później Wiedźmin 2: Zabójcy królów: Edycja rozszerzona, Wiedźmin 3: Dziki Gon, a teraz korzystając z jego możliwości, deweloperzy opracowują Cyberpunka 2077.

Wiedźmin 2003 - screen 1

Wiedźmin 2003 - screen 2

Wiedźmin 2003 - screen 3

[Aktualizacja #1]

Opublikowano dodatkowe screeny:

WIedźmin 2003 - Rysław 1

WIedźmin 2003 - Rysław 2

WIedźmin 2003 - Rysław 3

Na naszej stronie przeczytacie więcej informacji o Wiedźminie:

Źródło: Ryszard Chojnowski

Tagi: Atari CD Projekt RED Wiedźmin