Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.01.2020 18:05
LG NVIDIA G-SYNC
2427V

LG zaoferuje „najbardziej zaawansowane telewizory gamingowe”. Firma ujawnia nowe OLED-y z NVIDIA G-SYNC

LG nie zamierza patrzeć na konkurencję. Firma właśnie zapowiedziała 14 nowych modeli OLED-ów i w tym wypadku firma zapewni sprzęt dla każdego zainteresowanego. Niezależnie od preferencji – wszyscy klienci mają znaleźć urządzenia, które sprostają ich oczekiwaniom.

LG przyjechało na targi CES 2020 z aż 14 nowymi modelami OLED-ów. Jest to ogromna liczba, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że światowy lider chce w tym wypadku zaoferować sprzęt dla każdego zainteresowanego.

LG NVIDIA G-SYNC CES 2020 - 1

LG OLED w 48-calach!

LG potwierdziło krążące w Sieci plotki i firma zapowiedziała właśnie wyświetlacz OLED o przekątnej 48-cali. Jest to naprawdę interesująca wiadomość, ponieważ w tym wypadku zainteresowani otrzymają ponad 8 milionów pikseli umieszczonych na ekranie. Firma jest przekonana, że nowy sprzęt zaoferuje wyjątkową ostrość obrazu o gęstości pikseli porównywalnej z 96-calową matrycą o rozdzielczości 8K. Jest to oczywiście jedna z propozycji, ponieważ klienci będą mogli dalej myśleć o znacznie większym obrazie.

LG to także „prawdziwe 8K” - firma przygotowała urządzenia przewyższające surowe wymagania specyfikacji 8K Ultra HD opracowane przez stowarzyszenie CTA (Consumer Technology Association) i dzięki temu 88- i 77-calowe telewizory LG OLED ZX Real 8K jako jedne z pierwszych uzyskały od stowarzyszenia CTA nowe logo 8K Ultra HD.

„Trzon linii telewizorów LG NanoCell na rok 2020 stanowi sześć modeli Real 8K (75- i 65-calowe z serii Nano99, Nano97 oraz Nano95), z nadmiarem spełniających wymagania pozwalające na oznaczenie logo 8K UHD przyznawanym przez stowarzyszenie CTA.”

Nowe telewizory LG zapewnią także „niezrównane, kinowe doznania” i w tym wypadku zainteresowani skorzystają z absolutnej czerni, obsługi Dolby Vision IQ  oraz opracowanego trybu Filmmaker Mode. Widzowie nie tylko będą czerpać przyjemność z wyjątkowego dźwięku (Dolby Atmos), nowoczesnych funkcji (Dolby Vision IQ), ale wbudowane oprogramowanie do kalibracji sprzętu pozwoli na wyświetlanie jakości, które zostały wybrane przez czołowych hollywoodzkich reżyserów.

LG NVIDIA G-SYNC CES 2020 - 1

LG trafi w serca graczy

Producent nie rezygnuje z branży gier i w 2020 roku firma zapewni 12 nowych modeli OLED-ów, które będą wyposażone o wsparcie technologii NVIDIA G-SYNC. Korporacja jest przekonana, że zaoferuje „najbardziej zaawansowane telewizory gamingowe na rynku”.

Gracze mogą w tym wypadku liczyć na „ekstremalnie małe opóźnienie sygnału wejściowego, typowe dla drogich monitorów gamingowych”, ale także na mniejsze zmęczenie wzroku – firma uzyskała Certyfikat Eye Comfort Display przyznany przez renomowane laboratorium badawcze TÜV Rheinland. Telewizory LG OLED umożliwiają regulację natężenia niebieskiego światła, nie migoczą i zapewniają najwyższą jakość obrazu niezależnie od kąta patrzenia. Matryce LG OLED spełniają wszystkie wymagania TÜV, w tym dotyczące szerokiej palety barw oraz poszerzonego zakresu tonalnego HDR.

„Telewizory LG OLED z roku 2020 jako pierwsze w branży zostały wyposażone w tryb HGiG Mode opracowany przez Gaming Interest Group, który po podłączeniu kompatybilnej konsoli pozwala na wyświetlanie obrazu HDR zgodnego z zamysłem twórców gier. HGiG jest organizacją zrzeszającą firmy z branży gamingowej oraz producentów wyświetlaczy, która opracowuje standardy na potrzeby gier z obrazem HDR.”

Nowe telewizory LG zostaną wyposażone w inteligenty procesor α9 Gen 3, który zapewni częstotliwość odświeżania na poziomie 120Hz, a dodatkowo inżynierowie zadbali o funkcje opracowane specjalnie z myślą o transmisjach sportowych. Interesująco zapowiada się Sports Alert, który pomoże śledzić rozgrywki ulubionych drużyn oraz powiadamia użytkowników o najnowszych wynikach.

Park Hyoung-sei, prezes działu LG Home Entertainment, podsumował zapowiedzi następującymi słowami:

„Tegoroczna linia telewizorów inspirowanych sztuką urzeczywistnia wizję firmy LG dotyczącą oferowania urządzeń o wyjątkowej wartości dla klientów. Oprócz niezrównanej jakości obrazu, wyróżniającej telewizory LG klasy Premium, atutem najnowszych modeli są zaawansowane technologie, wbudowane funkcje sztucznej inteligencji oraz futurystyczne wzornictwo możliwe dzięki matrycy OLED.”

LG NVIDIA G-SYNC CES 2020 - 3

Jesteście zainteresowani tematem nowości technologicznych? Na naszym serwisie przeczytacie:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: ces 2020 lg LG OLED