Iza Łęcka Iza Łęcka 03.01.2020 08:20
S.T.A.L.K.E.R. 2
544V

Stalker 2 z dużym wsparciem modów. Gra powstaje na Unreal Engine

Twórcy Stalker 2 potwierdzili informacje dotyczące silnika, na którym opracowują nową produkcję. Bez wielkiego zaskoczenia – gra będzie działać na Unreal Engine, co pozwoli na łatwe wsparcie modyfikacji. Gracze podejrzewają, że deweloperzy ściśle współpracują z Epic Games.

GSC Game World skomentowało ostatni przeciek potwierdzając przygotowanie gry na Unreal Engine. Nie jest to dużym zaskoczeniem, ponieważ już w 2018 roku Sergey Galyonkin (dyrektor ds. strategii wydawniczej Epic Games) zasugerował tworzenie produkcji na tej technologii.

S.T.A.L.K.E.R. 2 otrzyma dzięki temu łatwe wsparcie modyfikacji, dzięki którym produkcja będzie mogła żyć przez wiele lat po premierze. Decyzja jest jak najbardziej uzasadniona, a dzięki niej w przyszłości zobaczymy wiele ciekawych prac fanów uniwersum.

GSC Game World zaznaczyło w wiadomości, że wykorzystanie Unreal Engine nie jest jednoznaczne z żadną platformą wydawniczą. Fani jednak podejrzewają, że tytuł może trafić na Epic Games Store w formie czasowej ekskluzywności. Studio w przyszłości przedstawi w tej sprawie dodatkowe informacje.

Zespół pokazał także bochenek chleba, który pewnie uratuje wiele istnień podczas ekscytujących wędrówek po świecie nowego Stalkera.

Na naszym portalu przeczytacie także inne informacje dotyczące Stalkera:

Źródło: https://www.pcgamer.com/stalker-2-will-use-the-unreal-engine-to-make-modding-more-easy-and-accessible

Tagi: epic games GSC Game World S.T.A.L.K.E.R. 2 unreal engine