Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.12.2019 22:30
stalker
1181V

STALKER: Cień Czarnobyla Remaster na zwiastunie. Gra znacząco wypiękniała

Od premiery STALKER: Cień Czarnobyla minęło już ponad 10 lat, ale produkcja już wkrótce powróci. Jeden z modderów przygotowuje pełny remaster, który został zaprezentowany na zwiastunie.

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla trafił na rynek w marcu 2007 roku. Gra została doceniona przez fanów gatunku, którzy zachwalali atmosferę, dopracowane SI, całkiem rozbudowaną kampanię, czy też wysoki poziom trudności. Od premiery minęło już sporo czasu, ale przygoda powróci za sprawą remastera.

Nie jest to jednak projekt stworzony przez GSC Game World, a moddera ukrywającego się pod pseudonimem Strelokkkkk. Twórca zapowiedział wiele ulepszeń w oprawie, dzięki którym tytuł ma trafić w gust nowych odbiorców. Autor już teraz zwiększył liczbę polygonów na bohaterach, mutantach, przedmiotach i zajął się usprawnieniem oświetlenia. Gracze mogą także liczyć na obsługę śledzenia promieni w czasie rzeczywistym, dopracowany system pogody oraz poprawione tekstury.

STALKER: Cień Czarnobyla Remaster będzie zajmował 30GB i produkcja zadziała z międzynarodowym wydaniem dostępnym na GOG-u.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.dsogaming.com/news/s-t-a-l-k-e-r-shadow-of-chernobyl-remaster-mod-is-coming-out-soon-gets-new-trailer/

Tagi: GSC Game World S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla THQ