Tytus Stobiński Tytus Stobiński 17.06.2019 11:13
Stalker 2 logo
786V

S.T.A.L.K.E.R. 2 ma się dobrze. Twórcy zdradzają nowe szczegóły dotyczące gry

W zeszłym roku świat gier wideo zelektryzowała wiadomość o tym, że druga część kultowego S.T.A.L.K.E.R.A. żyje i ukaże się na rynku w 2021 roku. Po dłuższym milczeniu, twórcy podali kilka faktów na temat powstającej gry.

Seria S.T.A.L.K.E.R. cechowała się wyjątkowym klimatem i pomimo sporej ilości błędów, jakie posiadała każda część, jest uznawana za jedną z najlepszych gier w klimatach postapokaliptycznych, choć to tytuł zupełnie inny niż choćby kultowy Fallout. Jeżeli więc i Wy z utęsknieniem czekacie na powrót do Zony - mam dobre informacje. Twórcy w pocie czoła pracują by S.T.A.L.K.E.R. 2 ukazał się na rynku w 2021 roku i choć jest to naprawdę odległa przyszłość, to już podali nam kilka faktów czego możemy się spodziewać, a na co niekoniecznie powinniśmy czekać w związku z ich produkcją. 

STALKER 2 zapowiedziany "jeszcze raz". Pierwsza grafika i data premiery

Jak zapowiedziano, tytuł czerpie pełnymi garściami inspirację z poprzednich odsłon i wszyscy Ci, którzy dobrze spędzali czas przy pierwowzorze, tu również się odnajdą. Developerowi zależy na uzyskaniu specyficznego klimatu, a wszystko ma wyglądać zgodnie z współczesnymi standardami i korzystać z nowości technologicznych, choć nie podano tu żadnych szczegółów. Gra otrzyma pełne wsparcie dla modów, a firma udostępni do tego odpowiednie narzędzia. Nie powiedziano jednak, czy nastąpi to wraz z premierą, czy też w późniejszym czasie. 

GSC Game World poinformowało ponadto, że tytuł nie będzie posiadał zaimplementowanego trybu Battle Royal, ani obsługi technologii VR. Wsparcie nie pojawi się również po wydaniu gry. S.T.A.L.K.E.R. 2 powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz PlayStation 4 i Xboksie One. Tu jednak wszystko może się zmienić, bowiem w 2021 roku na rynku powinniśmy mieć już obie konsole nowej generacji, które pozwoliłyby developerowi na dużo więcej. 

A nam tymczasem pozostaje czekać na solidną dawkę wiadomości. Ja po cichu mam nadzieję, że Pan Mirosław Utta znów zostanie użyczy swojego głosu i umili nam wędrówki po postapokaliptycznych pustkowiach.

Warto również przeczytać:

STALKER 2 z tajemniczym teaserem. Twórcy chcą nam coś powiedzieć

 

Tagi: GSC Game World s.t.a.l.k.e.r. 2

Nie przegap