Iza Łęcka Iza Łęcka 03.01.2020 07:30
Vince Zampella LA DICE
802V

Vince Zampella będzie przewodził DICE LA. Dyrektor generalny Respawn pokaże nową grę

DICE LA przechodzi wielkie zmiany. Zespół kojarzony głównie z pomocy DICE Stockholm nie będzie już wyłącznie rozwijał kolejnych odsłon serii Battlefield. Twórcy mają się usamodzielnić, a pomoże w tym Vince Zampella.

Vince Zampella to bardzo doświadczony deweloper, który na początku był jednym ze współzałożycieli Infinity Ward, a gdy zdecydował się odejść od Activision, wraz z Jasonem Westem ujawnił światu Respawn Entertainment – jego drugie studio zostało przejęte przez Electronic Arts. Twórca pracował nad takimi seriami jak Call of Duty, Titanfall, Apex Legends, a ostatnio poprowadził na rynek Star Wars Jedi: Upadły zakon.

Obecne sukcesy Respawn Entertainment pozwolą Zampelli zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem – to właśnie on będzie przewodził DICE LA, które pragnie uciec od łatki „pomocników głównego DICE” i zająć się pracą nad własnymi tytułem.

DICE z Los Angeles nie będzie już wyłącznie pracować nad serią Battlefield. Deweloper pomoże w rozbudowie, a nawet i częściowym rebrandingu – nowa nazwa może bowiem zachęcić deweloperów do dołączania do zespołu. Vince Zampella pomoże także we wprowadzeniu na rynek nowej, aktualnie niezapowiedzianej produkcji – według plotek DICE LA miało pracować nad Battlefield Bad Company 3, jednak ostatnie doniesienia sugerowały porzucenie projektu na rzecz innej strzelanki.

Dyrektor generalny nie porzuci również Respawn Entertainment, ale najwidoczniej zakres jego obowiązków będzie teraz dotyczył bardziej nadzorowania kolejnych projektów. Po zmianach, Stig Asmussen zajmie się zespołem narracyjnym (Star Wars Jedi: Fallen Order 2?), Chad Grenier otrzyma za zadanie rozwijanie Apex Legends, a Peter Hirschmann nadal będzie pracował nad Medal Of Honor VR.

Na naszej stronie znajdziecie więcej informacji o Respawn Entertainment:

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2020/01/02/vince-zampella-dice-la-studio-rebranding/

Tagi: DICE LA Electronic Arts Respawn Entertainment vince zampella