Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 01.01.2020 21:15
Wiedźmin od Netflix
2080V

Wiedźmin od Netflix. Zakończenie pierwszego sezonu miało być bardziej książkowe - opublikowano scenariusz

Showrunnerka Wiedźmina od Netfliksa, Lauren S. Hissrich, opublikowała pierwotny scenariusz ostatniej sceny serialu.

Poniższy tekst zawiera spoilery!

Wiedźmin od Netfliksa zadebiutował 20 grudnia poprzedniego roku. Serial, jak się okazało, jest najpopularniejszym serialem w Polsce, a jego oceny pozwoliły uplasować mu się wyżej w rankingu na portalu IMDb niż takie hity jak Narcos czy też Stranger Things.

Fani uniwersum wykreowanego przez polskiego zasłużonego pisarza Andrzeja Sapkowskiego na pewno zdążyli obejrzeć już serial. Na forach i różnych grupach trwają obecnie dyskusje odnośnie postaci oraz scenariusza, który często lekko odbiegał od tego, co przedstawiał Sapkowski.

Showrunnerka serialu, Lauren S. Hissrich opublikowała post na swoim oficjalnym koncie na Twitterze, w którym dołączyła zdjęcie pierwotnego scenariusza ostatniej scenki, podczas której Geralt w końcu znajduje Ciri. Jak się okazuje, serial miał zakończyć się inaczej - według informacji ze zdjęcia wynika, że serialowy Wiedźmin miał najpierw znaleźć się w bitewnym dymie i dopiero wtedy usłyszeć ruchy Lwiątka z Cintry. Co więcej, postacie miały dłużej ze sobą rozmawiać, ponieważ jak pamiętamy w końcowym efekcie, Geralt wymówił tylko: "Ludzie związani z przeznaczeniem zawsze się odnajdą", na co Ciri odpowiedziała: "Kim jest Yennefer?". 

Prace nad drugim sezonem rozpoczną się na dniach. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie, obejrzymy go jeszcze w tym roku.

Warto zajrzeć na:

Źródło: Twitter

Tagi: ostatni odcinek pierwszy sezon scenariusz Wiedźmin od Netflix