Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.12.2019 12:34
RDR 2 tryb ziemniaka
1064V

Red Dead Redemption 2 na Nintendo Switch? W plikach gry odnaleziono odwołanie do kontrolera Nintendo

Red Dead Redemption 2 pewnie nigdy nie trafi na Nintendo Switcha, jednak najwidoczniej w pewnym momencie Rockstar romansowało z konsolą Japończyków. W plikach gry odnaleziono teksturę Nintendo Switch Pro Controllera.

Red Dead Redemption 2 zadebiutował aktualnie wyłącznie na czterech platformach, jednak raczej nie możemy liczyć, że produkcja kiedykolwiek trafi na Nintendo Switcha. Sprzęt Nintendo nie posiada wystarczającej mocy, by poradzić sobie z tytułem, który potrafi zakrztusić się na znacznie mocniejszych platformach.

Rockstar jednak najwidoczniej sprawdzało możliwości i planowało zaproponować kolejnym graczom Red Dead Redemption 2. W plikach gry odnaleziono dokładną teksturę kontrolera do Nintendo Switcha – w Sieci nie brakuje pomysłów, według których twórcy sprawdzali różne możliwości.

Nie możemy potwierdzić, jakie wnioski zostały wyciągnięte przez deweloperów, ale nawet trudno sobie wyobrazić, by Red Dead Redemption 2 mogło działać na Nintendo Switchu w satysfakcjonującej jakości – jak wiadomo już Wiedźmin 3: Dziki Gon został mocno „przycięty”, by zapewnić oczekiwaną przez graczy jakość.

A może w wersji... Ziemniaka?

Michał, dzięki za link!

[Aktualizacja #1]

Jak celnie zauważył vorimenn Pro Controller mógł znaleźć się w grze przez wsparcie urządzenia w wersji na PC.

RDR 2 Switch Pro Controller

Na naszej stronie znajdziecie więcej informacji o Red Dead Redemption:

Źródło: TezFunz2

Tagi: Red Dead Redemption 2 Rockstar San Diego Take-Two