Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 28.12.2019 12:14
pad ps5
5301V

DualShock 5 będzie miał 4 przyciski z tyłu. Zarejestrowano nowy patent projektowy pada do PS5

Portal Letgodigital znalazł świeżutki patent projektowy kontrolera dla konsoli PlayStation 5. Najwidoczniej dostaniemy cztery dodatkowe przyciski.

Redakcja serwisu Letsgodigital wyśledziła przedwczoraj nowy patent kontrolera dla nadchodzącej konsoli PlayStation 5, który dodaje cztery dodatkowe przyciski z tyłu. 

Dwa małe tylne przyciski mają mieć możliwość regulacji, aby dostosować ich położenie według naszych upodobań - deweloperzy nie chcą, aby osobom z krótkimi lub długimi palcami grało się niewygodnie. Aby zmienić położenie, wystarczy kliknąć większy przycisk i dostosować uchwyt według naszych potrzeb. Mały przycisk został wyposażony w czujnik ciśnienia, dzięki czemu kontroler może wyczuć, czy dany przycisk jest wciśnięty częściowo czy do końca przez gracza. Pozwoli to deweloperom na dodatkowe funkcje w swoich grach. Dwa dolne przyciski mają być unieruchomione i służyć wyłącznie do gier.

Trzeba przypomnieć, że jest to patent projektowy DualShocka 5 - końcowy efekt może znacząco różnić się od tego, co dzisiaj opisaliśmy. Jak jednak widzimy, Sony ma zamiar zaangażować środkowe palce gracza, które zazwyczaj nie były używane podczas rozgrywki. Warto przypomnieć, że Sony planuje zapowiedzieć coś interesującego podczas nadchodzącego wydarzenia CES 2020 - możliwe, że będzie to odpowiedź na ostatnie ruchy Microsoftu, największego rywala Sony, który podczas tegorocznej gali The Game Awards przedstawił swój nadchodzący sprzęt.

Warto zajrzeć na:

Źródło: Letsgodigital.org

Tagi: kontroler pad playstation 5 ps5