Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 25.12.2019 17:15
xbox
2759V

Xbox - Phil Spencer tłumaczy, dlaczego nazwał tak konsolę. Nowy Xbox będzie najlepszym miejscem do grania

Phil Spencer objaśnił w wywiadzie dla podcastu Xbox End of the Year przyczyny nazwania nadchodzącej konsoli Xboksem.

Phil Spencer jest odpowiedzialny za nadchodzącą konsolę od Microsoftu. Mężczyzna oficjalnie zaprezentował sprzęt po raz pierwszy na tegorocznej gali The Game Awards - to własnie podczas wydarzenia, prezes Xboksa zapowiedział serię urządzeń od "zielonych", które zostały nazwane Xbox Series X.

Obecnie media społecznościowe Spencera są zalewane pytaniami dotyczącymi nazwy Xboksa z serii X. Pierwotnie, większość osób myślała, że najmocniejsza wersja konsoli od Microsoftu będzie nosić nazwę Xbox Series X, ale ta informacja została szybko obalona przez prezesa, który nazwał konsolę po prostu "Xbox". Phil Spencer dwa dni temu wypowiedział się w wywiadzie dla podcastu Xbox End of the Year, gdzie wyjaśnił nam kulisy powstania takiej, a nie innej nazwy.

Jedną z rzeczy, na które patrzymy w Xbox Series X, jest to, że chcemy, aby było to najlepsze miejsce do grania. I dlatego nazwiemy konsolę Xbox, ponieważ będzie to najlepsze miejsce do grania w gry od Xboksa. Będziesz miał niesamowite gry z serii, które wykorzystają pełną moc serii X, ale będziesz też mieć gry stworzone na wcześniejsze sprzęty, a my chcemy, aby działały niesamowicie dobrze.

Ta podróż była trudna, ponieważ na początku już mówiliśmy, że to zrobimy. Komputery osobiste robiły to od dłuższego czasu, ale dla konsol jest to nowość. Wszyscy uczestniczymy w tej podróży, do momentu, w którym jesteśmy dzisiaj, gdzie możemy uruchomić konsolę, która naszym zdaniem będzie absolutnie najlepszym Xboksem, jaki kiedykolwiek ktoś widział.

Mam nadzieję, że to wyjaśniło pewne zamieszanie związane z decyzją dotyczącą nazwy. To powiedziawszy, może być bardziej mylące dla niektórych, ponieważ ludzie będą nazywać „Xbox” i będziemy musieli zastanowić się, która to wersja Xboksa.

Phil Spencer ma nadzieję, że teraz ludzie nie będą zadawali mu pytań typu - "Czemu najnowszy Xbox będzie nazwany Xbox?" - mężczyzna nazwał nadchodzącego Xboksa, ponieważ ma nadzieję, że będzie to najlepsza konsola na świecie. Gracze od oficjalnej premiery dostaną dostęp do wielu gier z poprzednich generacji, więc po kupnie nowego Xboksa na premierę nie powinniśmy odczuwać nudy.

Warto zajrzeć na:

Źródło: Mp1st.com

Tagi: microsoft phil spencer xbox xbox series x