Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 21.12.2019 15:09
Phil Spencer
1980V

TGA 2019. Phil Spencer podczas prób czytał fałszywy scenariusz

Phil Spencer przechytrzył wszystkich! Podczas prób dotyczących TGA 2019 używał fałszywego scenariusza.

Jedną z najważniejszych zapowiedzi podczas tegorocznej gali The Game Awards było przedstawienie nadchodzącego Xboksa. Sprzęt został omówiony przez dyrektora generalnego Microsoftu, Phila Spencera. 

Cała zapowiedź nowego urządzenia od "zielonych" była wielkim zaskoczeniem dla każdego gracza. Spencer trzymał wszelkie informacje o Xboksie w tajemnicy, i jak widać, żadne konkrety nie wyciekły przed oficjalną zapowiedzią, więc Microsoft może być zadowolony ze swojej postawy.

Jak to już bywa, przed wielkim wydarzeniem zawsze odbywają się próby, na których ustala się dokładny plan eventu oraz ćwiczy różne kwestie. Gospodarz The Game Awards, Geoff Keigley w rozmowie z serwisem Variety, przyznał, że nie wiedział nic na temat konsoli od Microsoftu. Phil Spencer podczas prób nigdy nie wypowiedział słów "Xbox Series X", co oznacza, że Microsoft wolał dmuchać na zimno i nie ujawniać żadnych informacji podczas prób, które potem mogłyby trafić do sieci.

Aby jednak nie było żadnych podejrzeń, Phil Spencer przygotował na próby specjalny fałszywy scenariusz, w którym opowiadał o nadchodzących funkcjach oraz grach w pokochanej przez graczy subskrypcji Xbox Game Pass. 

Trzeba przyznać, że Spencer rozegrał to wyśmienicie, ponieważ nawet najmniejszy szczegół nie wyciekł przed oficjalną zapowiedzią. Dla przypomnienia, konsola ma zadebiutować pod koniec przyszłego roku, zapewne przed okresem świątecznym.

Więcej o nadchodzącym Xboksie:

Źródło: Variety

Tagi: microsoft phil spencer xbox