Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.12.2019 10:22
Xbox Series X
2260V

Xbox Series X działa tak cicho jak Xbox One X. Phil Spencer mówi o wydajnym chłodzeniu

Jednym z największych osiągnięć inżynierów, którzy opracowali Xbox One X jest niezwykle niski szum generowany przy pracy tej konsoli. Phil Spencer już zapewnia, że ten element jest priorytetem również przy tworzeniu Xbox Series X.

Redakcja GameSpot przeprowadziła w ostatnich dniach rozmowę z Philem Spencerem, szefem działu Xbox w Microsoft. W dyskusji oprócz rozwijania tematu nośnika SSD, bardzo szybkiego procesora i GPU dysponującego dwukrotnie wyższą mocą od Xbox One X, pojawił się też temat dźwięków, które Xbox Series X będzie generować podczas pracy. System chłodzenia nowej konsoli ma być tak wydajny a wiatrak tak zaprojektownay, że wg Spencera, konsola będzie działać z minimalnym szumem - tak niskim jak w Xbox One X.

"Dzięki temu, że użyliśmy centralnego, dużego wiatraka, mogliśmy dokładnie regulować, jak cichy jest Xbox One X. (...) Tak samo jest z Xbox Seies X. Jeśli nie wskażesz gościom w domu, że system jest włączony, w ogóle tego nie zauważą - sprzętu po prostu nie słychać. (...) Pojedynczy wiatrak Xbox Series X kręci się tak wolno, że generuje dźwięk na poziomie szeptu" - zapewniał w rozmowie z GameSpot Phil Spencer.

Temat głośności konsoli wbrew pozorom jest istotny dla osób, które prowadzą wielogodzinne sesje (ciągły szum w pewnym momencie po prostu męczy), albo dla domowników, którzy niekoniecznie chcą tego słuchać, przy zabawie z wykorzystaniem słuchawek. Brawa zatem dla Microsoftu za pochylenie się nad tą kwestią i nad bardzo wydajnym chłodzeniem sprzętu.

+

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/xbox-series-x-will-stay-as-quiet-as-xbox-one-x-say/1100-6472337/?utm_source=reddit.com

Tagi: Xbox Xbox Series X