Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.12.2019 19:23
Witcher: Total War
1127V

Witcher: Total War powstaje. Strategia z Wiedźminem dzięki modyfikacji

CD Projekt RED oficjalnie nie rozwija nowych gier z serii Wiedźmin, ale nie oznacza to, że fani nie mogą w ciekawy sposób wykorzystać uniwersum Andrzeja Sapkowskiego. Zapowiedziano przygotowanie Witcher: Total War, czyli modyfikacji, dzięki której Wiedźmin trafi do Medieval II: Total War.

Fani już wielokrotnie udowodnili, że potrafią tworzyć wyjątkowe prace, dzięki którym oddają hołd twórcom lub po prostu łączą ze sobą interesujący pomysły. Witcher: Total War będzie w zasadzie połączeniem obu projektów, ponieważ zespół odpowiedzialny za projekt zamierza stworzyć wielką strategię dla fanów Wiedźmina oraz serii Total War.

Andrzej Sapkowski stworzył bardzo bogaty, szczegółowy oraz wielki świat i chociaż w twórcy z CD Projekt RED oraz Netflixa skupili się głównie na trójce bohaterów (Geralt, Ciri i Yennefer) to jednak w dziełach pisarza znajdziecie wiele informacji o najróżniejszych królestwach.

Projekt to oczywiście modyfikacja dla Medieval II: Total War, ale autorzy mają bardzo ambitne plany. Na początku chcą zaoferować trzy frakcje oraz trzy mapy, jednak po wydaniu wstępnej wersji, zespół będzie stale rozwijać propozycję – ich celem jest przygotowanie 29 grywalnych frakcji.

Nie możemy liczyć na szybką premierę, bo jak sami autorzy mówią „postęp jest powolny”, ale zespół wierzy, że może zapewnić graczom ciekawą rozrywkę, więc rozwija pomysł i chce stale informować o produkcji.

Co sądzicie o tym pomyśle?

Wiedźmin RTS 1

Wiedźmin RTS 2

Wiedźmin RTS 3

Wiedźmin RTS 4

Wiedźmin RTS 5

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.pcgamer.com/the-witcher-total-war-swaps-hunting-monsters-for-building-empires/

Tagi: Medieval II: Total War wiedźmin witcher Witcher: Total War