Iza Łęcka Iza Łęcka 20.12.2019 07:31
PS5 kontroler niebieski
1325V

PS5 potrzebuje nowych gier. Shuhei Yoshida zaprasza do Sony

Shuhei Yoshida nie jest już szefem SIE Worldwide Studios, chociaż Japończyk otrzymał nowe zadanie. To na jego barkach spoczywa przejmowanie produkcji third-party, które trafią na PS5. Obecnie potrzeba współpracownika - Sony poszukuje „Game Content Managera”.

Już w tym tygodniu informowaliśmy społeczność PPE.pl o poszukiwaniach przez Sony „szefa strategii”, którego zadaniem będzie ocena sytuacji na rynku i przejmowanie zespołów deweloperskich jakie miałyby dołączyć do SIE Worldwide Studios. Firma najwidoczniej nie chce tylko przejmować studia, a ma apetyt na poszczególne tytuły.

Shuhei Yoshida opublikował w swoich mediach społecznościowych ogłoszenie o pracę. Poszukiwany jest „Game Content Manager” - zadaniem nowego pracownika Sony będzie wyszukiwanie tytułów third-party, które powinny trafić na PS5:

„Ocena i raportowanie informacji zwrotnych dla produkcji, które są brane pod uwagę przy współpracy partnerskiej i ustalaniu priorytetów w ramach portfolio. Współpraca z wewnętrznymi producentami w celu zgłębienia się w grywalne wersje gier i przekazanie informacji na temat jakości, zwracając uwagę na projektowanie, kierunek rozwoju sztuki, doświadczenia użytkowników i wiele innych aspektów, podczas głównych etapów rozwoju kluczowych tytułów partnerskich.”

Sony poszukuje specjalisty, który będzie latał po całym świecie w poszukiwaniu ważnych i grywalnych gier. Tacy pracownicy pojawiają się między innymi na różnych targach, gdzie mają okazję jako jedni z pierwszych na świecie sprawdzać wstępne wersje produkcji i podejmować decyzje – czy ich firma powinna angażować się w dalszy rozwój. Jest to trudne i wymagające zadanie, gdyż na tak wczesnym etapie nie otrzymuje się ostatecznego kodu, a głównym zadaniem jest ocena koncepcji, która może, choć nie musi, osiągnąć sukces.

Należy zwrócić uwagę, że Sony coraz bardziej uaktywnia się w temacie dostarczenia na PS5 odpowiedniej zawartości. Korporacja nie tylko chce przejmować studia, ale liczy na rozbudowę katalogu produkcji dzięki zewnętrznym deweloperom.

Na naszym portalu przeczytacie także doniesienia dotyczące Sony:

Źródło: https://boards.greenhouse.io/sonyinteractiveentertainmentplaystation/jobs/2011120?

Tagi: playstation 5 PS5 Shuhei Yoshida Sony