Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.12.2019 17:43
PS5 PlayStation 5
18260V

PS5 w droższej wersji za ponad 3800 zł? Sony uspokaja graczy i reaguje na przeciek z Japonii

PS5 zadebiutuje pod koniec 2020 roku, ale wciąż nie znamy konkretnych informacji dotyczących ceny urządzenia. Najnowsze przecieki wprost z Japonii sugerują konsolę w dwóch wersjach, jednak Sony postanowiło dość szybko zareagować na plotkę.

Sony najwidoczniej nie zamierza przyglądać się nieprawdziwym informacjom ze swojego kraju. Kilka godzin temu w Sieci wylądowała informacja, według których PS5 w dwóch wersjach ma trafić na rynek 4 grudnia 2020 roku.

Standardowe wydanie PS5 ma być dostępne z dyskiem SSD 1TB za 2422 zł, a wersja premium trafi na półki sklepowe z dyskiem SSD 4TB i w tym wypadku klienci mieliby przygotować około 3825 zł. PS5 Premium ma także otrzymać specjalny GPU skupiony na śledzeniu promieni w czasie rzeczywistym, który nie trafiłby do standardowego modelu PlayStation 5.

Już wcześniej pojawiły się przecieki, według których Sony może zdecydować się na dwie wersje PlayStation 5 – w ten sposób firma będzie mogła zaoferować konsole z mniejszym i większym dyskiem... Jednak dotychczas nie pojawiły się przecieki sugerujące różnice w mocy obliczeniowej.

Cena PS5 i data premiery? Sony reaguje

Wiadomość pojawiła się na mało znanym blogu GAMERS GATE, jednak zaskakująco szybko informację podłapały zachodnie serwisy, które zaczęły informować o cenie i dacie premiery PS5. Sytuację postanowiło zweryfikować Famitsu i dziennikarze otrzymali od rzecznika SIE następującą wiadomość:

„Opublikowane informacje nie są oficjalnym ogłoszeniem. Powstrzymam się od komentowania plotek i spekulacji”.

Zdaniem redakcji Famitsu informacje dotyczące ceny i daty premiery PS5 nie są prawdziwe, jednak sytuacja jest interesująca z powodu szybkiej reakcji Sony na zamieszczone szczegóły. Niestety, na konkretne informacje dotyczące debiuty PlayStation 5 musimy jeszcze zaczekać.

Warto zajrzeć na:

Źródło: https://www.famitsu.com/news/201912/16189138.html

Tagi: playstation 5 cena ps5 ps5 cena sony