Iza Łęcka Iza Łęcka 17.12.2019 07:30
PS5 logo
2025V

PS5 potrzebuje gier, więc Sony szuka szefa strategii. Specjalista pomoże przejąć nowe studia

Sony Interactive Entertainment rozpoczęło poszukiwanie kierownika dla SIE Worldwide Studios, który wraz z Hermenem Hulstem zajmie się badaniem rynku i skoordynowanymi działaniami. Szef strategii pomoże przejmować studia doprowadzając do ważnych fuzji.

W SIE Worldwide Studios znajduje się aktualnie 15 zespołów, a deweloperzy ze wszystkich studiów pracują już nad produkcjami dla PS5. Nowa generacja najwidoczniej potrzebuje jeszcze więcej ekskluzywnych produkcji, ponieważ Sony ogłosiło rekrutację na „szefa strategii”.

Pracownik po dołączeniu do zespołu zajmie się nadzorowaniem wzrostu SIE Worldwide Studios do 2024 roku – analizując sytuację na rynku będzie reagował na wszelkie fuzje czy przejęcia, a dodatkowo zajmie się pozyskiwaniem nowych zespołów. Szef strategii otrzyma również szansę bliskiej współpracy ze wszystkimi kierownikami poszczególnych zespołów Sony, a jednocześnie będzie podlegał szefowi SIE Worldwide Studios.

Pracownik będzie miał realny wpływ na działanie wewnętrznych zespołów: będzie oceniał, wyznaczał priorytety, a wszystkie swoje decyzje ma opierać na sytuacji rynkowej, trendach w branży, ruchach konkurencji, oczekiwaniach klientów oraz rozwoju nowych technologii.

W 2019 roku Sony przejęło Insomniac Games, które według plotek opracowuje Spider-Mana 2 na PS5, ale najwidoczniej to zdecydowanie za mało. Korporacja potrzebuje specjalisty, który weźmie na swoje barki bardzo ważne zadanie – to jego decyzje, rozmowy oraz zorientowanie się w branży pozwolą dołączyć do SIE Worldwide Studios kolejnym ekipom, które będą pracować nad grami dla PS5 lub pewnie nawet PS6. To trudne i niezwykle odpowiedzialne zadanie.

Na naszym portalu przeczytacie także doniesienia dotyczące Sony:

Źródło: https://gamedevjobs.io/job/head-of-strategy-worldwide-studios/5df345450f880be43169b835/

Tagi: ps5 SIE Worldwide Studios Sony