Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 18.12.2019 13:38
Wiedźmin Henry Cavill
1504V

Wiedźmin. Henry Cavill przepytywany z wiedzy o książkach Sapkowskiego w filmiku

Już w najbliższy piątek premiera chyba najbardziej wyczekiwanego serialu tego roku, czyli "Wiedźmina" od Netflix. Przed publikacją pierwszego sezonu możemy przekonać się, co aktor wcielający się w Geralta wie o książkowej postaci wykreowanej przez Sapkowskiego.

Henry Cavill, wcielający się w Geralta z Rivii odpowiedział na kilka pytań dla redakcji IGN w nowym filmiku, który znajdziecie poniżej.

Brytyjski aktor został zapytany o to, co dokładnie jest zajęciem wiedźminów, jaki jest kod moralny, którym kieruje się główny bohater, jakie znaczenie ma dla niech alchemia i jakim uzbrojeniem posługuje się Geralt. Okazuje się, że Henry Cavill był doskonale przygotowany do tej sesji, odpowiadając bez problemu na pytania. Aktor, który wielokrotnie podkreślał, że czytał sagę Andrzeja Sapkowskiego i w dodatku grał w tytuły od CDP RED (w Wiedźmina 3 podobno nawet kilka razy), wykazuje się dużym wyczuciem i zrozumieniem tej historii fantasy. Cavill cytuje nawet pewne fragment książki, kiedy opowiada o alchemicznych miksturach Geralta.

Przypominam, że pierwszy sezon "Wiedźmina" zobaczymy w platformie Netflix już 20 grudnia. Napisałem "pierwszy sezon", bo już wiadomo, że Netflix zlecił stworzenie kolejnych odcinków tej opowieści fantasy.

Warto sprawdzić:

Tagi: ign netflix Wiedźmin