Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.12.2019 19:00
Death Stranding Reedus Płacze
6743V

Death Stranding z nietypowym problemem. Gracze blokują dostęp do ważnych miejsc

Ideą Hideo Kojimy było stworzenie w Death Stranding relacji, dzięki którym gracze z całego świata mogliby razem odbudowywać Amerykę i pracować dla dobra społeczności. Nie musieliśmy jednak długo czekać, by koncepcja Japończyka została zniszczona i twórcy muszą reagować na wydarzenia z gry.

Hideo Kojima postawił na nietypowy tryb sieciowy w Death Stranding, którego ideą było odbudowywanie Ameryki. Gracze mogą pomóc innym pozostawiając przykładowo drabiny, tworząc mosty lub ustawiając samochody – tak by zainteresowani mogli szybciej dostarczyć posiadane paczki.

Nie minął miesiąc od premiery, a gracze zamiast sobie pomagać – blokują dostęp do kluczowych miejsc dla rozgrywki i wykorzystują do tego pojazdy. Sytuacja jest nieprzyjemna, ponieważ „zapory” są pozostawione w naprawdę ważnych miejscach – aktualnie śmiałkowie nie mogą w prosty sposób dostać się do między innymi kryjówki postaci odgrywanej przez Conana O'Briena. W innych miejscach na autostradach zostały porozrzucane maszyny, by gracze nie mogli w szybkim tempie przedostać się z punktu A do punktu B.

Gracze informują o bardzo przykrych wydarzeniach – nie brakuje sytuacji, w których zainteresowani przez kilka godzin przedzierają się z ważnym transportem, by na końcu spotkać zaparkowany samochód blokujący dostęp do szybkiego zakończenia misji.

Pułapki rozrzucone w świecie Death Stranding są bardzo problematyczne, znacząco niszczą doświadczenie z gry, więc Kojima Productions zapowiedziało przygotowanie aktualizacji – w połowie grudnia ma zadebiutować patch, dzięki któremu otrzymamy możliwość usuwania źle zaparkowanych pojazdów.

Mimo wszystko cała sytuacja jest w pewien sposób wymowna – Kojima stworzył ciekawą koncepcję, która jednak jest niszczona przez samą społeczność.

Death Stranding Reedus Płacze 1

Death Stranding Reedus Płacze 2

Death Stranding Reedus Płacze 3

Death Stranding Reedus Płacze 4

Warto spojrzeć:

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2019-12-03-death-stranding-players-are-using-vehicles-for-griefing-and-kojima-productions-is-stepping-in

Tagi: Death Stranding Kojima Productions Sony Interactive Entertainment