Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.12.2019 21:13
Samsung Galaxy S11
949V

Samsung Galaxy S11 ma zaoferować lepszy aparat od Xiaomi i wielką baterię

Samsung na początku przyszłego roku zaprezentuje Samsunga Galaxy S11. Urządzenie ma zaoferować aparat 108 Mpix, ale firma dopracowała technologię i chce zaoferować lepszą jakość zdjęć względem konkurencyjnego Xiaomi.

Nikt nie powinien być zaskoczony, że Samsung Galaxy S11 zaoferuje aparat 108 Mpix, ponieważ firma już wcześniej potwierdziła przygotowanie sensora Isocell Bright HMX, który wylądował już w Xiaomi Mi CC9 Pro. Mogliśmy oczekiwać, że ta sama technologia zostanie wykorzystana w nowym flagowcu z serii Galaxy, ale firma podobno skorzystała z innego rozwiązania.

Samsung dopracował swoją propozycję i Samsung Galaxy S11 otrzyma aparat 108 Mpix, ale skorzysta z nowej matrycy – jej parametry będą identyczne względem wspomnianego Isocell Bright HMX, jednak konstrukcja będzie lepsza i tym samym droższa w przygotowaniu.

Sytuacja jest naprawdę interesująca, ponieważ wszystko na to wskazuje, że Samsung „sprawdził” swoją technologię w sprzęcie konkurencji, a jednocześnie pracował nad ulepszeniem propozycji. Xiaomi Mi CC9 Pro jest wyposażony w najlepszy aparat – jest to lider rankingu DxO Mobile – ale najwidoczniej Samsung ma ochotę wskoczyć na pierwsze miejsce podium.

Według kolejnych plotek, Samsung Galaxy S11 ma zostać wyposażony w baterię o pojemności 5000 mAh – jak wiadomo Samsung Galaxy S10+ został wyposażony w 4100 mAh, więc jeśli informacje zostaną potwierdzone, to będziemy mogli mówić o odpowiednim rozwoju. Już wcześniej wspominałem na portalu o większym ekranie, który na pewno skorzysta z dodatkowej mocy.

Galaxy S11

Na naszej stronie znajdziecie więcej informacji o składanych smartfonach:

Źródło: Twitter

Tagi: Samsung Samsung Galaxy Samsung Galaxy S11