Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.11.2019 14:45
Motorola Razr prezentacja smartfona
2460V

Motorola Razr w Polsce tylko u jednego operatora. Składany smartfon zbiera pochwały

Motorola zaprezentowała swój pierwszy smartfon ze składanym ekranem i urządzenie może faktycznie zostać ciepło przyjęte przez wielu użytkowników. Aktualnym problemem Motoroli Razr okazuje się cena oraz ograniczona dystrybucja.

Najnowsza Motorola Razr zbiera pochwały od kolejnych dziennikarzy, którzy chwalą składany smartfon. Sprzęt jest solidny, dobrze działa otwieranie i zamykanie, ekran nie jest podatny na uszkodzenia i w zasadzie cała konstrukcja wydaje się bardzo dopracowana. Dziennikarze podkreślają, że urządzenie wygląda i działa znacznie lepiej od konkurencyjnego Samsunga Galaxy Fold – Motorola zadbała nawet o to, by na panelu nie pojawiło się wybrzuszenie.

Opinie dotyczące Motoroli Razr są bardzo pozytywne i redakcje podkreślają – smartfon to pierwszy „składak”, który ma faktycznie sens, całokształt działa i nie wygląda, jak zabawka, która po chwili rozpadnie się w naszych rękach. Sytuacja jest możliwa, ponieważ Motorola od 2011 roku rozwijała koncepcję chcąc wprowadzić na rynek nowe wydanie popularnego urządzenia.

Problemem Motoroli Razr okaże się jednak cena – 1599 euro w Europie... Czyli około 6859 zł. Będzie to bardzo ekskluzywny gadżet, który w dodatku nie zaskoczy podzespołami, ponieważ pod maską znajdziemy zaledwie Snapdragona 710 z 6GB pamięci RAM. Firma musiała zdecydować się na słabszy model, bo przy Snapdragonie 855 niezbędne byłoby zastosowanie grubszej obudowy i lepszego chłodzenia.

Motorola Razr spotka się także z ograniczoną dostępnością. Premierę przewidziano na styczeń 2020 roku i smartfon wykorzystuje jedynie standard eSIM, więc będzie dostępny w Polsce jedynie w Orange. Sytuacja pewnie w przyszłości się zmieni, ale trudno powiedzieć, czy pozostali operatorzy do czasu premiery przeskoczą na nową technologię.

Motorola Razr 2020 specyfikacja

  • Procesor: Qualcomm Snapdragon 710, octa-core, 2.2 GHz
  • RAM: 6  GB
  • Pamięć wewnętrzna: 128 GB
  • System: Android 9.0 Pie
  • Bateria: 2510 mAh
  • Ładowanie: 15W TurboPower
  • Główny ekran (Flex View): 6.2” OLED, 2142 x 876p, 21:9  (Cinemavision)
  • Dodatkowy ekran (Quick View): 2.7” OLED, 600 x 800p, 4:3
  • Aparat: główny: 16MP, selfie: 5MP

Więcej o urządzeniu przeczytacie na naszej stronie:

Źródło: https://www.telepolis.pl/wiadomosci/sprzet/moto-razr-opinie-polska-cena-orange

Tagi: cena Motorola Motorola Razr