Iza Łęcka Iza Łęcka 06.11.2019 11:55
LG składany TV
827V

LG szykuje składany telewizor i opływowy wyświetlacz w smartfonie

Inżynierowie LG opracowują kolejne niezwykłe wynalazki. Firma powinna już wkrótce zaprezentować składany telewizor oraz nowoczesny wyświetlacz dla smartfonów. Koreański producent szykuje się do dużych prezentacji.

LG już niejednokrotnie udowodniło, że chętnie przełamuje bariery i przygotowuje urządzenia, na które nawet konkurencja musi patrzeć z podziwem. Teraz koreański producent szykuje się do dwóch prezentacji: w obu przypadkach będziemy mogli przyjrzeć się niezwykle ciekawym urządzeniom.

LG ze składanym telewizorem

Dziennikarze LetsgoDigital dotarli do kolejnych patentów przygotowanych przez LG. Firma opracowuje nie tylko zwijany telewizor, ale obecnie skupia się na składanym urządzeniu, które również będzie wyposażone w soundbar.

Patent z 13 września 2019 roku informuje o sprzęcie, który można złożyć w sześciu miejscach. Po bokach wyświetlacza znajdują się specjalne, kwantowe ramy zabezpieczające konstrukcję – jest to jednocześnie podstawa całego panelu. Zgodnie z przedstawionymi szczegółami, ekran o proporcji co najmniej 21:9 ma okazać się znakomitym telewizorem do oglądania filmów.

Składak LG podłączymy także do Internetu, więc możemy liczyć na szybką integrację z licznymi serwisami streamingowymi. Urządzenie może zostać zaprezentowane już na początku 2020 roku.

LG szykuje składany telewizor 1

LG szykuje składany telewizor 2

LG z opływowym wyświetlaczem

Drugi patent odnaleziony przez LetsgoDigital poświęcony jest już smartfonowi. Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej 4 listopada odnotował sprzęt zatytułowany „Shell Display”. Z przedstawionego opisu można wywnioskować, że jest to nowoczesny wyświetlacz, który znajduje się nie tylko na przednim panelu, ale płynnie przechodzi na tył.

Na dokładną prezentację musimy w tym wypadku zaczekać, ale jak wiadomo to właśnie LG jest uważane za pioniera elastycznych ekranów, więc chcąc nieco przyćmić konkurencję, może zaskoczyć i już na początku 2020 roku pokazać „Shell Display”.

LG Shell Display

Na naszym portalu znajdziecie więcej informacji o nowoczesnych urządzeniach - w tym pracy LG:

Źródło: LetsgoDigital

Tagi: lg patent składany telewizor smartfon