Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 08.12.2019 13:15
Minecraft na YouTube rekord
912V

Minecraft grą z największą oglądalnością na YouTube w 2019 roku

Można śmiało powiedzieć, że Minecraft przeżywa drugą młodość (choć ciężko stwierdzić, czy zdążył się zestarzeć), albowiem okazało się, iż jest najchętniej oglądaną grą w mijającym roku, na YouTube.

Minecraft to fenomen na światową skalę. Gra podbiła serca fanów swoją prostotą i dzięki niej zdaje się nieśmiertelna w swoich założeniach. Choć jej pierwsze wersje debiutowały około dekady temu, to projekt wciąż jest rozwijany i z każdym kolejnym rokiem przyciąga nowych graczy.

W mijającym 2019 tytuł przeżywa istny renesans. Niemała w tym zasługa jednego z najpopularniejszych twórców internetowych, użytkownika platformy YouTube, PewDiePie'a. Ów wznowił serię z Minecrafta na swoim kanale, czym wywołał lawinę powrotu do gry wielu innych, nagrywających materiały.

Wszystko to odbiło się ogólnej oglądalności. Grę, za której stworzenie odpowiadał Mojang, obejrzano łącznie 100 miliardów razy w przeciągu ostatniego roku. Jest to oczywiście najwyższy wynik, spośród wszystkich tytułów, które wypuszczano na najbardziej popularną platformę do udostępniania wideo.

Sama marka także się rozwija. Najbliższe miesiące przyniosą przecież wiele dużych aktualizacji do oryginalnej gry, ciekawy spin-off w konwencji Diablo, Minecraft Dungeons oraz specjalną, mobilną wersję projektu z wykorzystaniem technologii AR. Ciekawe czasy dla fanów sześcianów. 

Więcej o tej grze na naszym portalu:

Źródło: https://www.thegamer.com/minecraft-youtube-most-viewed-2019/

Tagi: 4J Studio / Mojang Microsoft Game Studios Minecraft