Iza Łęcka Iza Łęcka 02.12.2019 12:27
Minecraft Watykan
1249V

Minecraft z serwerem w Watykanie. Dla graczy szukających mniej toksycznego środowiska

Minecraft jest wciąż fenomenem, który jednoczy graczy z całego świata. Na serwerach jednak niezwykle łatwo natrafić na użytkowników atakujących resztę społeczności. Jeden z jezuitów zamierza nieść dobrą nowinę i za pomocą specjalnego serwera zaprosi fanów do wspólnej gry.

Ojciec Robert Ballecer jest byłym blogerem technologicznym i gospodarzem The Week in Tech. W jednym ze swoich postów duchowny zapytał swoich 23000 współwyznawców (tylu posiada obserwujących na Twitterze), na jakiej grze powinien założyć „kilka serwerów” w Watykanie. Aż 64% zainteresowanych głosowało za Minecraftem (do wyboru były także RUST, Ark i Team Fortress 2). Gra Microsoftu otrzymała swoją przystań w stolicy Kościoła Katolickiego.

Podczas rozmowy z Rome Reports duchowy wytłumaczył, że chce zaprosić kreatywną społeczność, która poszukuje specjalnego, spokojnego miejsca. Jezuita pragnie stworzyć oazę dla „mniej toksycznych graczy”, którzy będą zainteresowani wyrażaniem siebie i budowaniem zdrowych relacji.

Już teraz fani Minecrafta mogą zalogować się na serwerze z Watykanu, ale wciąż trwają prace nad usprawnieniem rozgrywki. Gracze szukający szczegółów powinni udać się na minecraft.digitaljesuit.com - aktualnie jednak witryna jest przeciążona z powodu dużej liczby zainteresowanych.

Więcej wiadomości związanych z Minecraftem znajdziecie na naszej stronie:

Źródło: https://www.pcgamer.com/the-vatican-has-its-own-minecraft-server/

Tagi: 4J Studio / Mojang Microsoft Game Studios Minecraft