Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.12.2019 16:30
Battlefield 5 wyspa wake
897V

Battlefield 5 prezentuje mapę Wyspa Wake. Dobry zwiastun pokazuje odświeżoną lokację

DICE nie zaproponuje graczom nowej gry w 2020 roku, więc deweloperzy zamierzają stale rozbudowywać Battlefield 5. Najnowszy zwiastun pokazuje odświeżoną lokację Wyspa Wake, która powraca z Battlefield 1942.

Battlefield V jest systematycznie rozwijany przez kolejne bezpłatne aktualizacje i deweloperzy postanowili w końcu sięgnąć po klasyk. „Wyspa Wake” z Battlefield 1942 zostanie udostępniona 12 grudnia w ramach Rozdziału V: Wojna na Pacyfiku i twórcy postanowili przedstawić zmiany.

DICE stanęło przed trudnym zadaniem dostosowania lokacji do nowoczesnej rozgrywki i z tego powodu autorzy zostali zmuszeni do między innymi powiększenia mapy:

„W przypadku każdej wersji poprawialiśmy pewne aspekty, ale także chcieliśmy zachować to wszystko, co czyniło „Wyspę Wake” wyjątkową. Są pewne oczywiste poprawki, jak lepsza grafika. Poza tym mapa jest większa. Poszerzyliśmy teren, by nadać rozgrywce lepsze tempo. Poza tym zwiększyliśmy liczbę miejsc, w których może się ukrywać piechota, takich jak zarośla czy formacje skalne.

Umocnienia to kolejny interesujący element. Ponieważ „Wyspa Wake” to liniowa mapa, można ich użyć do powstrzymania wrogów. Battlefield 1942 miało dość statyczny świat, a walki nie pozostawiały w nim śladów. W Battlefield 1943 zniszczenia stały się częścią gry i zdecydowanie zmieniły jej oblicze. Dziś, w Battlefield V, można wyraźnie zobaczyć, jak rozgrywka zmieniała się przez lata. Zniszczenia, umocnienia i nowe tryby gry.”

Battlefield 5 z Wyspa Wake

Na początku wyspę sprawdzimy w dwóch trybach Podbój i najazd albo Przełamanie. Autorzy podkreślają, że teren został odpowiednio dopieszczony, by nawet rozgrywka z przypadkowymi graczami była odpowiednio satysfakcjonująca.

Warto na pewno zwrócić uwagę na kształt terenu – w trakcie akcji otrzymamy szansę pełnego wykorzystania terenu:

„To wąskie pole walki, które zachęca to starć. Szybko zdaliśmy sobie sprawę, że taki projekt umożliwiał dobrą obserwację pola walki, a także wprowadzenie różnych stylów rozgrywki w porównaniu z innymi mapami. Geografia terenu daje kilka różnych możliwości; można spróbować zajść wrogów od boku, wykorzystując pojazdy wodne, albo zaatakować od strony lądu i rzucić się w ogień walki. Uważam też, że odległości na mapie kontrastujące z łatwością dostępu są bardzo interesującą rzeczą.”

Electronic Arts zaprezentowało także serię porad, które mają nam pomóc przetrwać na nowym terenie:

  • W trybie Przełamanie, atakujący otrzymują czołgi w pierwszym sektorze, natomiast obrońcy nie. Jeśli atakujesz, wykorzystaj to. Ponadto, jeśli zauważysz obrońców ukrywających się w Hotelu, zniszcz go! Obrońcy mogą budować fortyfikacje, aby temu przeciwdziałać.
  • Atakujący mogą również znaleźć sposób na zniszczenie Hangaru. Obrońcy powinni rozstawić miny przeciwczołgowe tak szybko, jak to możliwe, aby powstrzymać czołgi od wjechania do Hangaru.
  • Niektóre bunkry mogą zostać zniszczone, inne nie. Obrońcy mogą wykorzystać tunele prowadzące do bunkrów, tworząc wąskie punkty dostępu.
  • Ostatni sektor jest głównym celem wzywania artylerii lub posiłków. Użyj ich.
  • Nie lekceważ małych łodzi! Są szybkie, zwinne i idealne do oskrzydlania.

Na naszym serwisie sprawdzicie również:

Źródło: https://www.ea.com/pl-pl/games/battlefield/battlefield-5/news/wake-island-now-and-then

Tagi: Battlefield V DICE Electronic Arts