Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.12.2019 19:27
Battlefield 6
4363V

Battlefield 6 ma zaprowadzić nas do niedalekiej przyszłości. Battlefield Bad Company 3 nie powstaje

DICE otrzymało dodatkowy rok na dopracowanie i rozbudowanie nowej części serii Battlefield. Najnowsze przecieki sugerują postawienie na lekki futuryzm, jednak gracze nie mogą podobno liczyć na Battlefield Bad Company 3. Twórcy zaoferują Battlefield 6.

Jeszcze przed premierą Battlefield 5 pojawiły się informacje dotyczące prac nad dwoma częściami serii Battlefield – jeden oddział DICE miał rozwijać grę umiejscowioną w czasie II wojny światowej, a drugi skupiał się na następcy Battlefield Bad Company 2. Według pierwotnych planów, w 2018 roku mieliśmy zagrać w Bad Company 3, ale w ostateczności DICE musiało postawić na kontynuację Battlefield 1. Gracze mogli sądzić, że następnym krokiem jest właśnie oczekiwana „Kompania”, jednak najnowsze przecieki sugerują inną sytuację.

Battlefield 6 ma zaprowadzić graczy do niedalekiej przyszłości – akcja według plotek została umiejscowiona w 2030 roku, jednak DICE zaoferuje podobno lekki futuryzm, więc na polu bitwy pojawią się drony oraz roboty. Twórcy chcą zaoferować także powrót systemu Levolution, dzięki któremu ponownie wpłyniemy na mapę, ale teraz zniszczenia nawet dużych budynków mają mieć charakter „bardziej taktyczny”. Każdy mecz ma zaoferować inny Levolution, a twórcy spędzają podobno czas na dopracowaniu zniszczeń.

Gra jest rozwijana od momentu, gdy Battlefield V znajdował się na ostatniej prostej. Bardzo możliwe, że produkcją pierwotnie był właśnie Battlefield Bad Company 3, ale na etapie prac zdecydowano się dokonać zmian.

Nie są to oczywiście w żaden sposób potwierdzone informacje, jednak patrząc na ostatnie doniesienia dotyczące serii Battlefield nie trudno uwierzyć, że twórcy mogą jednak zrezygnować z serii Bad Company i postawić na pełnoprawną kontynuację.

Na naszym serwisie sprawdzicie również:

Źródło: https://gamerant.com/battlefield-2021-isnt-bad-company-drones/

Tagi: Battlefield battlefield 6 battlefield bad company 3 DICE