Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.12.2019 09:12
GameRankings
1210V

GameRankings przegrało z Metacritic i zwija się po 20 latach działalności

Jeszcze w 2013 roku portal GameRankings stanowił podstawowe kryterium czy deweloperzy danej gry otrzymają premię, czy nie. Wszystko jednak się szybko zmieniło.

Metacritic kompletnie zdominowało w ostatnich 5 latach pole, na którym wyrósł serwis GameRankings. Obecnie zainteresowanie GameRankings, w którym znajdziemy średnie oceny dla konsolowych i pecetowych gier, jest tak słabe, że jego twórcy podjęli decyzję o zamknięciu portalu.

GameRankings, które działało od 1999 roku, zamknie niedługo swoje podwoje. W oficjalnym komunikacie firma CBS Interactive obwieściła, że strona zostanie wyłączona 9 grudnia. Wszystkie odwiedziny na GameRankings.com będą przekierowywać do Metacritic, które jest wam z pewnością dobrze znane. Obecnie to średnie oceny na Metacritic mają decydujące znaczenie dla wydawców i deweloperów (ważą np. nad tym czy autorzy gry otrzymają premie).

Jednym z czynników, które zdecydowały o przegranej GameRankings był brak ocen użytkowników, które wprowadziło MetaCritic. GameRankings ustępowało też przed Metacritic w liczbie gromadzonych recenzji dla danego tytułu. Srednie oceny w GameRankings były wyciągane z mniejszej liczby werdyktów.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.gamerankings.com/news.html

Tagi: gamerankings Metacritic oceny recenzje