Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.12.2019 22:00
Nintendo Switch konsola
1057V

Nintendo Switch z „najlepszym tygodniem” w USA. Święta pozwoliły osiągnąć gigantyczny wynik

Nintendo potwierdziło oficjalne wyniki sprzedaży Nintendo Switcha na terenie Stanów Zjednoczonych w okresie Świąt Dziękczynienia. Konsola osiągnęła najlepszy wynik w całej swojej historii.

Już wczoraj informowaliśmy o zwycięstwie Black Friday przez Nintendo i korporacja postanowiła podsumować okres świąteczny. Japończycy od 24 listopad do 30 listopada sprzedała łącznie 830 000 egzemplarzy Nintendo Switchów i Nintendo Switchów Lite.

Nintendo w oficjalnym komunikacie potwierdziło, że był to „najlepszy tydzień sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych w historii Nintendo Switcha”. Korporacja podkreśla, że rezultat był możliwy dzięki premierze Nintendo Switch Lite oraz licznym promocjom zorganizowanym z okazji Black Friday.

Całkowita sprzedaż Nintendo Switcha w USA to już 17,5 mln pudełek, a warto podkreślić, że Pokemon Sword/Shield zanotował w Stanach Zjednoczonych już 3 mln sprzedanych sztuk. Poznaliśmy także wyniki innych gier:

  • Mario Kart 8 Deluxe - 8,5 mln
  • Super Smash Bros. Ultimate - 8 mln
  • Super Mario Odyssey - 6,5 mln
  • Pokemon Sword/Shield -3 mln
  • New Super Mario Bros. U Deluxe - 1,5 mln

Nintendo nie może za długo świętować, bo dopiero końcówka przyszłego roku pokaże, czy korporacja może nawiązać walkę z next-genami od Sony oraz Microsoftu.

Na naszym serwisie przeczytacie dodatkowe informacje o grach na Nintendo Switcha:

Źródło: https://www.businesswire.com/news/home/20191204005764/en/

Tagi: Nintendo nintendo switch sprzedaż Switch wyniki sprzedaży