Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.12.2019 09:17
Switch w Chinach
1110V

Switch z datą premiery, ceną i 1 grą na starcie w Chinach. Ogromna szansa rozwoju dla Nintendo

Chiny to obecnie większy branżowy rynek nawet od Stanów Zjednoczonych. W Państwie Środka do regularnego grania przyznaje się ponad 500 milionów obywateli a wykorzystać chce ten ogromny potencjał Nintendo.

Nintendo dołącza do Sony i Microsoftu, które oferują od 2015 roku oficjalnie swoje konsole na rynku chińskim.

W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej Nintendo i Tencent dowiedzieliśmy się, że premiera Nintendo Switch w Państwie Środka odbędzie się 10 grudnia 2019 r. Cena podstawowego modelu konsoli na rynku chińskim to 2099 juanów, czyli ok 1147 zł. Gry wyceniono natomiast na 299 juanów, czyli ok. 165 zł. 

W dniu premiery Switch w Chinach gracze będą mogli kupić wyłącznie New Super Mario Bros. U Deluxe. Ma to związek z faktem, że to jedyna produkcja, która póki co uzyskała rządową aprobatę. W kolejce są jednak również Mario Kart 8 Deluxe oraz Super Mario Odyssey, na które już można składać preordery (w najbliższym tygodniach rządowa instytucja ma wydać zezwolenie na obrót tymi grami w Chinach).

Tencent zapowiedział przy okazji, że na Nintendo Switch trafi w najbliższym czasie wiele produkcji od chińskich deweloperów. Chodzi przykładowo o grę od studia Next należącego do Tencent, które jest obecnie największym wydawcą gier na świecie.

Warto sprawdzić:

Tagi: chiny Nintendo Switch