Kuba Kleszcz Kuba Kleszcz 27.09.2014 16:13
Recenzje Destiny mogły kosztować Bungie premię
1732V

Recenzje Destiny mogły kosztować Bungie premię

Jakie Destiny zebrało na świecie recenzje, już wiemy. Menedżer ds. społecznościowych Bungie, David Dague, zabrał głos w tej sprawie, która mogła spowodować utratę bonusu w wys. 2,5 miliona dolarów.

Kiedy ścierali się ze sobą w sądzie Activision z Vince'em Zampellą i Johnem Westem, ujawnione musiały zostać szczegóły kontraktu Activision z Bungie, dotyczącego Destiny. Widniał tam zapis o bonusie dla twórców, jeżeli uda im się zdobyć średnią ocen recenzji na poziomie 90 lub większym (wg serwisu Gamerankings) po 30 dniach od premiery Destiny, co, jak wiemy, nie zostało osiągnięte.

Nie wiemy natomiast, czy zapis ten dotrwał do końca umowy pomiędzy, gdyż studio kilkukrotnie zabiegało o zmiany w kontrakcie. Jeżeli jednak nic w tej kwestii nie zmieniono, Bungie straciło potencjalne 2,5 miliona dolarów zysku. Activision odmówiło Kotaku komentarza w tej sprawie.

Bungie i Activision z pewnością oczekiwali lepszych ocen w mediach, sądząc po ich poprzednich grach (m.in. Halo: Reach ze średnią 91 na Metacritic i Halo 3 ze średnią 94). Średnia Destiny na Gamerankings wynosi nieco ponad 77%, a na Metacritic 77 na PS4 i 78 na XOne.

Oto wypowiedź Davida Dague'a odnośnie recenzji Destiny:

Bungie korzysta na informacjach zwrotnych od graczy. Nie poczuwajcie się nigdy do obrony nas, kiedy ktoś wyraża swoją szczerą opinię na temat naszej gry. Wymagamy od siebie więcej niż ktokolwiek inny.

Jest to kolejny przypadek, gdy ocena wystawiona w serwisach skupiających recenzje ma wpływ na wysokość wynagrodzenia danego studia. Było tak np. z Fallout: Nev Vegas. które osiągnęło średnią ocen na poziomie 84/100 punktów na Metacritic, a do sporej premii brakło zaledwie.. jednego punktu. 

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/bungie-responds-to-destiny-reviews-we-thrive-on-fe/1100-6422593/

Tagi: Activision Bungie destiny gamerankings MetaCritic premia