Iza Łęcka Iza Łęcka 04.12.2019 12:22
The Mandalorian
2026V

The Mandalorian najpopularniejszym serialem na świecie

Disney stworzył jeden z najlepszych seriali 2019 roku, który nie bez powodu cieszy się olbrzymią popularnością. Najnowsze badania pokazują dominację „The Mandalorian” - produkcja zdetronizowała w rankingu „Stranger Things”.

Disney+ nadal jest dostępny tylko w wybranych krajach, ale popularność „The Mandalorian” stale rośnie. Pierwszy serial aktorski w świecie Gwiezdnych wojen zbiera niezwykle pozytywne opinie od dziennikarzy i widzów z całego świata, więc niezaprzeczalnie można mówić o dużym sukcesie.

Parrot Analytics wykorzystało swój algorytm, by ponownie zbadać popularność seriali - „The Mandalorian” jest aktualnie najpopularniejszym serialem na świecie. Firma mierzy „ekspresję popytu”, co nie jest związane wyłącznie z oglądalnością, ale również zaangażowaniem widzów oraz zainteresowaniem wśród osób, które chcą dopiero zobaczyć produkcję.

Analitycy podają, że „The Mandalorian” był ponad 31-krotnie bardziej popularny od „Gry o tron”, „The Crow” oraz „Stranger Things”. Produkcja Disneya zdetronizowała „ Stranger Things”, które zajmowało pierwsze miejsce przez 21 tygodni.

Wynik nie powinien nikogo zaskoczyć – w końcu „The Mandalorian” jest aktualnie na topie, uniwersum Gwiezdnych wojen ma ogromne grono fanów, a pierwszy sezon serialu wciąż trwa. Trzeba wziąć jednak pod uwagę wciąż skromną dostępność platformy Disney+ – w przypadku otwarcia oferty na inne kraje, wynik może zostać jeszcze mocniej wywindowany. Ranking może wkrótce przetasować „Wiedźmin” od Netflix, jednak sporo w tym wypadku będzie zależeć od ostatecznych opinii dziennikarzy oraz zainteresowania fanów świata Sapkowskiego.

Na naszym serwisie przeczytacie również inne teksty poświęcone filmom i serialom:

Źródło: https://www.businessinsider.com/the-mandalorian-disney-plus-is-top-tv-show-in-world-2019-12?IR=T

Tagi: gwiezdne wojny popularność serial Star Wars The Mandalorian