Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.12.2019 18:59
spider-man 2
1869V

Spider-Man 2 szybciej niż sądzimy? PS5 może szybko otrzymać nową grę Insomniac Games

Insomniac Games po zakończeniu prac nad Spider-Manem rozpoczęło nowy, aktualnie tajny projekt, jednak pierwsze przecieki dotyczące gry były jednoznaczne – twórcy pracują nad Spider-Man 2. Studio wciąż tego nie potwierdziło, jednak gra ma trafić na PS5 szybciej niż sądzimy.

Spider-Man na PS4 to jeden z największych sukcesów Insomniac Games i Sony. Tytuł okazał się strzałem w dziesiątkę i jest jedną z najpopularniejszych gier wydanych wyłącznie na PlayStation 4. Japońska korporacja po tym sukcesie zdecydowała się kupić studio, które już w tym czasie rozwijało tajną grę na konsolę Sony.

Kilkukrotnie pojawiały się przecieki, według których Insomniac Games pracuje nad Spider-Man 2, jednak teraz sytuację skomentował Imran Khan – były redaktor naczelny Game Informera, który aktualnie wypowiada się dla Kinda Funny. W ostatnim podcaście pojawiły się konkretne słowa:

„Wiem zbyt dużo o tym [Marvel's Spider-Man 2], więc nie mogę zbyt wiele spekulować. Sądzę, że Spider-Man 2 pojawi się wcześniej niż nam się wydaje"

Kiedy jest to „wcześniej”? Zdaniem Khana prace znajdują się w bardzo zaawansowanej fazie i tytuł ma trafić na rynek na święta 2021 roku – czyli rok po premierze PS5 i około 3,5 roku od debiutu Spider-Mana.

Nie możemy tego oczywiście w żaden sposób potwierdzić, jednak bardzo możliwe, że Sony chce już od początku generacji zapewnić szereg ciekawych i mocnych tytułów, które mogą zostać docenione przez posiadaczy PS5.

Według plotek na PS5 mamy zagrać w między innymi Horizon: Zero Dawn 2, God of War 2 oraz właśnie Spider-Mana 2.

Warto przeczytać:

Źródło: http://www.pushsquare.com/news/2019/12/rumour_marvels_spider-man_2_is_coming_to_ps5_sooner_than_you_think

Tagi: Insomniac Games PlayStation 5 PS5 Sony Spider-Man Spider-Man 2