Paweł Matyjewicz Paweł Matyjewicz 02.12.2019 15:54
Wiedźmin Netflixa
2789V

Wiedźmin. Nowe okładki książek nawiązują bezpośrednio do serialu Netflixa

Pominę już kompletnie kwestie estetyczne, bo akurat zaprezentowane okładki są bezczelnie wklejonymi i dostosowanymi do druku plakatami, które nie tak dawno temu zaprezentował Netflix. Pochodzą one z nowego wydania, które pojawi się we Francji i Wielkiej Brytanii i nie wiadomo, czy będą dostępne na naszym rodzimym rynku.

Ciekawa kwestia pojawia się w momencie, gdy przypomnimy sobie słowa Andrzeja Sapkowskiego, który swego czasu bardzo negatywnie wypowiadał się o grach ze świata Wiedźmina. Autor twierdził nawet, że gra w żaden sposób nie przełożyła się na popularność książek. Jak widać, w przypadku serialu pisarz jest bardziej skory do współpracy. W jednym z wywiadów przyznał, że jest zadowolony z tego, co chce widzom zaprezentować platforma streamingowa.

Oczywiście gra, film i książka są zupełnie innymi mediami i stanę nieco w obronie Sapkowskiego, bo zwykle rozgraniczam samo dzieło od autora, jednak jest to pewien brak konsekwencji. Przypominam, że Wiedźmin od Netflixa zadebiutuje już 20 grudnia. Pierwsze wrażenia z pokazów są bardzo pozytywne.

Nowe okładki Wiedźmina


Jak podobają się Wam nowe okładki, postawilibyście taką sagę na półce?

Warto przeczytać:

Tagi: Andrzej Sapkowski Netflix The Witcher Wiedźmin Wiedźmin Netflix