Iza Łęcka Iza Łęcka 25.11.2019 11:05
Wiedźmin Netflix Cavill
4967V

Wiedźmin od Netflix wielkim sukcesem? Krytycy nie pozostawiają złudzeń – będzie hit na miarę Gry o tron

Przygody Geralta na platformie streamingowej mieszczą się w ścisłej czołówce produkcji najbardziej wyczekiwanych przez abonentów Netflixa. Już pierwsi krytycy mieli okazję zapoznać się z odcinkami. Zapowiada się sukces.

Do debiutu serialu „Wiedźmin” pozostał niecały miesiąc. Lauren S. Hissrich wraz z ekipą tworzącą serial przenieśli uniwersum Andrzeja Sapkowskiego, zwracając szczególną uwagę na więzi łączące Geralta, Ciri oraz Yennefer oraz budując historię, która najpewniej na Netflixie zagości na długie lata – wiemy już bowiem, że drugi sezon jest pewniakiem, a zespół za niedługo rozpocznie kolejne prace na planie.

Pierwsi recenzenci mogli już sprawdzić historię wiedźmina na ekranie. Chociaż embargo wydaje się wstrzymywać przed jakimikolwiek szczegółami, po pierwszych reakcjach publikowanych w sieci, możemy spodziewać się hitu.

W materiałach zamieszczonych w mediach społecznościowych wybrzmiewa niezwykle pozytywny odbiór całej produkcji. Krytycy chwalą nie tylko kreację Henry'ego Cavilla, którego charakteryzacja i udział w scenach walki (podobno niezwykle widowiskowych i brutalnych) jest na niezwykle wysokim poziomie. Odtwórczyni roli czarodziejki Yennefer również wprawia w zachwyt.

Już w trakcie wszelkich prac na planie mówiło się, że aktor wkłada niezwykle dużo wysiłku w postać Geralta, nie tylko spędzając czas na treningach, ale przede wszystkim zagłębiając się w książkowej sadze. Jak podaje kilku recenzentów – chociaż występują różnice w porównaniu z utworami Sapkowskiego, całość utrzymana jest w duchu uniwersum. Dopełnienie stanowi ścieżka dźwiękowa serialu. Oczywiście, nie brakuje również porównań z „Grą o tron” - jeden z krytyków schlebiając wszelkim elementom walki, porównuje te z serialu HBO do "walki pijaków w barze".

Na całość wrażeń musimy czekać do premiery serialu, która będzie miała miejsce 20 grudnia. Końcówka roku w ramówce Netflixa jest niezwykle interesująca - „Wiedźmin” jednak zapowiada się na spory sukces dla platformy.

Na naszym serwisie sprawdzicie również:

Źródło: https://redanianintelligence.com/2019/11/24/critics-have-seen-the-witchers-first-five-episodes-heres-what-they-think

Tagi: netflix pierwsze wrażenia premiera recenzje Wiedźmin