Iza Łęcka Iza Łęcka 28.11.2019 11:00
Overwatch 2
504V

Overwatch 2 zapewni ogrom odświeżenia. Twórcy ujawniają szczegóły i zapraszają na darmowy tydzień w Overwatch

Blizzard zaskoczył zapowiadając Overwatch 2, który zostanie doceniony przez fanów rozgrywki single-player. Twórcy zdradzają teraz najświeższe szczegóły dotyczące gry, które potwierdzają dużą skalę projektu.

Overwatch 2 skupi się na rozgrywce single-player oraz kooperacji. Twórcy nie zamierzają rozbudować rozgrywki PVP, gdyż tytuł będzie współpracował z pierwszą częścią i tym samym obie produkcje otrzymają wspólne serwery.

Tytuł ma jednak spełniać bardzo ważny cel, bo to właśnie on rozszerzy wiedzę graczy o świecie Overwatch. Michael Chu i Aaron Keller podczas rozmowy z dziennikarzem PlayStation Blog potwierdzili, że misje w kampanii zaoferują głęboką narrację. Twórcy wykorzystując opowieść skupią się na przedstawieniu bohaterów oraz nowego „globalnego zagrożenia”.

Każde zadanie przygotowane dla Overwatch 2 będzie zachęcać graczy do ponownej rozgrywki, a wydarzenia zaprowadzą nas do „różnych lokalizacji na całym świecie”. Studio skupia się również na rozbudowaniu systemu herosów, którzy będą teraz rozszerzać swoje zdolności – w trakcie gry otrzymamy „różne elementy”, przy pomocy których zmodyfikujemy umiejętności oraz moc.

Blizzard spełni prośby fanów, którzy od premiery Overwatch zabiegali o pełnoprawną opowieść – teraz otrzymamy historię, która ma początek, środek i koniec, a w dodatku cały świat zostanie rozszerzony. Niestety, nie możemy liczyć na pojawienie się lokacji z kampanii w trybie PVP, a to za sprawą "zaawansowanej technologii", którą otrzymał Overwatch 2, pomimo korzystania z tego samego silnika co Overwatch. Twórcy zadbają o około dwa razy większe miejscówki, na których doświadczymy między innymi dynamicznej pogody, wyładowań atmosferycznych oraz dostrzeżemy poprawione wybuchy.

Każda misja zostanie zapoczątkowana i zakończona przerywnikiem filmowym, a rozwój postaci w fabule nie będzie miał wpływu na PVP.  Przed Blizzardem jeszcze sporo pracy, Overwatch 2 nie posiada ostatecznej daty premiery, ale wszyscy gracze mogą teraz sprawdzić Overwatch – do 4 grudnia trwa darmowy tydzień.

Więcej o grach Blizzarda znajdziecie na naszej stronie:

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/overwatch-2-campaign-leveling-will-be-separate-fro/1100-6471790/

Tagi: Blizzard Entertainment Overwatch Overwatch 2