Overwatch 2

Overwatch 2

5,4
15 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 5.7
XSX|S 6.3
NS 10.0
PC 3.5
PS4 7.7
XONE 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Blizzard Entertainment
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina FPP
Liczba graczy:
1-12
Premiery
Świat:
04.10.2022
Europa:
04.10.2022
Polska:
04.10.2022
Producent:
Blizzard Entertainment
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina FPP
Liczba graczy:
1-12
Premiery
Świat:
04.10.2022
Europa:
04.10.2022
Polska:
04.10.2022

Recenzja redakcji

Overwatch 2
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.0
Overwatch 2 – recenzja gry. Nowy początek dla znanych bohaterów
PS5 XSX|S NS PC PS4 XONE

Overwatch 2 - opis gry

Overwatch 2 to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez Blizzard Entertainment. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i Nintendo Switch.

Rozgrywka - Overwatch 2

Dwójka zbudowana jest na fundamentach poprzednika – gra od premiery oferuje 35 bohaterów, większość z nich znana z pierwowzoru. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku miejscówek (zupełnie nowych map na początku było sześć) oraz samych trybów.

Overwatch 2 to nadal arenowy shooter nastawiony na umiejętności bohaterów, jednak deweloperzy postanowili zmienić główny element gry – teraz wszystkie starcia odbywają się w systemie pięciu na pięciu. Wcześniej graliśmy w formacie 6v6, co w pewien sposób wyróżniało strzelankę na tle konkurencji, ale Blizzard zmienił zmagania i tym samym znacząco wpłynął na rywalizację. Teraz w formacji znajdują się dwie postacie zadające obrażenia, dwóch supportów i tylko jeden tank – „czołgi” otrzymały większe paski zdrowia, chętnie ogłuszają rywali, możemy za ich pomocą znacznie lepiej powstrzymywać atak przeciwników, ale jednocześnie gracze korzystający z tej klasy mają teraz znacznie więcej pracy.

Występujące w grze postacie zostały dostosowane do nowego stylu rozgrywki. W przypadku tych znanych z jedynki twórcy nie tylko zmniejszyli lub zwiększyli paski zdrowia, pancerze czy też zajęli się dopracowaniem ataków, ale w niektórych sytuacjach zdecydowali się na dodanie nowych umiejętności. Dla przykładu Orisa została całkowicie przebudowana – postać otrzymała 50 dodatkowego pancerza, nie korzysta już z tarczy, inaczej zachowuje się jej broń, szybciej atakuje, a jednocześnie może korzystać z nowej umiejętności (rzucanie oszczepem), która nie tylko zadaje obrażenia, ale również na chwile ogłusza rywala.

Overwatch 2 powraca z niemal wszystkimi znanymi trybami (bez Szturmu), a jedyną nowością jest Push – wariant rozgrywki skupia się na odprowadzeniu robota do bazy przeciwników. Maszyna dość szybko przechodzi przez wąskie alejki, a gracze mają okazję wykazać się zdolnościami podczas dynamicznej rozgrywki.

“Dwójka" kładzie większy nacisk na fabułę i budowanie świata. Przykładem tego są Story Missions, w trakcie których odwiedzamy rozmaite zakątki świata, wykonując zlecane nam wytyczne (współpracować mogą cztery osoby jednocześnie). Tryb ten nie był jednak gotowy na premierę i udostępniono go później. 

Wideo - Overwatch 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper