Iza Łęcka Iza Łęcka 05.11.2019 07:37
Diablo 4 i Overwatch 2
1677V

Diablo 4 i Overwatch 2 zostały zapowiedziane za wcześnie? Gameplay z nowych gier Blizzarda

Blizzard na BlizzConie zaprezentował między innymi Diablo 4 oraz Overwatch 2, ale okazuje się, że choć twórcy chętnie opowiadają o grach, prezentują kolejne fragmenty rozgrywek i rozbudzają zainteresowanie graczy, to jednak obie produkcje nie zadebiutują na rynku w przeciągu najbliższego roku. Twórcy pokazali gry, które potrzebują jeszcze sporo czasu na rozbudowanie i dopracowanie.

Diablo 4 i Overwatch 2 były ozdobami ostatniego BlizzConu. Deweloperzy w końcu pokazali wyczekiwane od dawna produkcje, chociaż nie oznacza to, że możemy liczyć na szybkie premiery. Już wcześniej zostało potwierdzone, że walka z Lilith to odległy temat, gdyż przed czwartą częścią Diablo jeszcze wiele miesięcy prac nad rozbudowywaniem. Podobną sytuację możemy dostrzec w przypadku strzelanki Blizzarda.

Overwatch 2 zbiera mieszane opinie od społeczności, wśród której obecne są głosy niezrozumienia – po co Blizzard pokazał ten tytuł? Nowa odsłona ma jednak za zadanie przyciągnąć do IP kolejnych sympatyków lub zaspokoić oczekiwania posiadaczy podstawki. Naszym oczom podczas prezentacji ukazała się całkiem grywalna produkcja, która opiera się na misjach, kooperacji oraz umiejętnościach bohaterów – jednak premiera shootera również nie odbędzie się w przeciągu najbliższych 12 miesięcy.

Jeff Kaplan wspomniał, że tak naprawdę nie wie, kiedy Overwatch 2 może zadebiutować. Reżyser gry wyjaśnił, że jego zespół musi zająć się sporą rozbudową produkcji, a do tego wszystkie niezbędny jest czas. Twórcy nie muszą się śpieszyć – studio przede wszystkim ma zapewnić wysoką jakość:

„To co jest dla nas ważne w Blizzardzie, w przypadku wszystkich gier, to fakt, że produkcje są niesamowite, a gracze powiedzą „Tak, to jest gotowe i zadebiutowało w odpowiednim czasie”. Nie mamy daty premiery, a całkiem bezpieczną odpowiedzią będzie, że to nie jest ten rok. Mam przeczucie, że w przyszłym roku będziemy rozmawiać o Overwatch 2 na BlizzConie. To powinno pomóc.”

Nie możemy też liczyć na pełny zestaw bohaterów w fabularnym trybie Overwatch. Chociaż gra pod względem PVP będzie identyczna względem Overwatch (jest to niezbędne dla połączenia serwerów), to jednak rozgrywka PVE i kooperacja będa opierać się na zupełnie innych zasadach. Zespół musi przebudować postacie, nadać im nowe zdolności, zatem w dniu debiutu nie możemy liczyć na duży zestaw postaci.

Trzeba to głośno powiedzieć - Diablo 4 oraz Overwatch 2 zostały zapowiedziane dobre kilkanaście miesięcy przed faktycznymi premierami. Blizzard uciszył jednak protesty, zamknął usta krzykaczom, chociaż na zadowolenie szerokiej publiczności trzeba będzie jeszcze zaczekać.

Na zakończenie sprawdźcie gameplay z nowych gier Blizzarda:

Więcej o Diablo przeczytacie na naszym portalu:

Źródło: https://www.vg247.com/2019/11/02/overwatch-2s-release-date-least-year-away-dont-expect-21-new-heroes-launch/

Tagi: Blizzard Entertainment Diablo 4 Overwatch 2