Iza Łęcka Iza Łęcka 25.11.2019 08:21
cyberpunk 2077 bohaterowie
2254V

Cyberpunk 2077 gotowy na moc PS5 i Xbox Scarlett. „Nasze gry zawsze wyprzedzają technologię”

Włodarze CD Projekt RED są spokojni wyczekując startu PS5 i Xboksa Scarlett oraz monitorując sytuację w branży. Wielu graczy nie mówi już tylko o kwietniowej premierze, ale i łączy Cyberpunka z kolejną generacją.

Cyberpunk 2077 zadebiutuje w końcu w kwietniu 2020 roku. Dla wielu premiera tak bliska startu najnowszej generacji rodzi pytania o losy najnowszej pozycji CD Projekt RED na PS5 oraz Xbox Scarlett. Podczas zeszłotygodniowego ogłoszenia wyników finansowych przez studio, nie mogło zabraknąć pytań dotyczących dalszych planów polskich deweloperów.

Włodarze firmy są jednak spokojni co do przyszłości jednej ze swoich największych gier – uspokajają graczy, iż Cyberpunk 2077 „jest gotowy lub prawie gotowy na mocniejsze specyfikacje”.

"Oczywiście, mamy wgląd w to, co dzieje się za rogiem i co dzieje się z PlayStation i Xboksem. Obserwujemy go uważnie i można przypuszczać, że w pewnym momencie zrobimy coś w związku z  następną generacją.”

Nie możemy jednak już zacierać rączek szykując się na start najnowszej generacji – nie podając żadnych konkretnych terminów, deweloperzy podkreślają, że nie mamy co liczyć na zagranie w Cyberpunk 2077 w wersji na PS5 i Xbox Scarlett w dniu ich premier pod koniec 2020 roku:

"Jednak nie możemy być bardzo konkretni co do tego kiedy dokładnie to może się odbyć [premiera na nowych generacjach- red.]. Założę tylko bezpiecznie, że nie będzie to dotyczyć ram czasowych uruchomienia tych konsol. Nasze gry zawsze wyprzedzały technologię. Zawsze najlepiej gra się na mocnych komputerach, więc w wielu obszarach jesteśmy gotowi lub prawie gotowi na mocniejsze specyfikacje. Z technicznego punktu widzenia wydaje się to wykonalne."

Zgodnie z opublikowanymi wynikami finansowymi, Cyberpunk 2077 jest już na ostatniej prostej, pochłaniając rekordowe sumy, ale i przede wszystkim będąc w fazie intensywnych testów. Jednocześnie powstają kolejne wersje językowe gry. Kwiecień coraz bliżej, spodziewajmy się więc jeszcze więcej materiałów z gry CD Projekt RED.

Na naszym serwisie przeczytacie również:

Źródło: https://gamingbolt.com/cyberpunk-2077-dev-on-ps5-and-xbox-scarlett-versions-our-games-were-always-ahead-of-technology

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077 premiera na nowej generacji ps5 xbox scarlett