Iza Łęcka Iza Łęcka 21.11.2019 07:00
Final Fantasy XIV Shadowbringers Bohater ART
1079V

PS5 z pełnym wsparciem Square Enix. Final Fantasy XIV oficjalnie zmierza na next-gena

Na przyszłej generacji nie zabraknie gier z serii Final Fantasy. Naoki Yoshida już teraz potwierdza, że jego zespół ciężko pracuje, by przenieść Final Fantasy XIV na PS5. Gracze otrzymają szansę kontynuowania przygody i będą rozwijać bohaterów nawet na kolejnej platformie.

PS5 potrzebuje wielu gier na premierę, a najwidoczniej Final Fantasy XIV będzie jedną z produkcji, która trafi na konsolę Sony w okolicach debiutu urządzenia. Sieciowa odsłona serii jest pierwszą grą z uniwersum, która oficjalnie zmierza na PlayStation 5.

Niezwykle pozytywną wiadomość dla fanów Final Fantasy XIV potwierdził Naoki Yoshida – producent i reżyser gry spotkał się z graczami w Londynie, gdzie miał okazję opowiedzieć o przyszłości marki. Deweloper poinformował, że jego zespół „ciężko pracuje” nad przygotowaniem FFXIV na PS5.

Final Fantasy XIV pierwotnie miało zadebiutować w 2010 roku na PS3, ale gra w wersji na PC spotkała się z ogromną krytyką graczy. Twórcy następnie z wytężeniem pracowali, by w 2013 roku zapewnić „Realm Reborn” - nowa wersja została lepiej odebrana przez społeczność, a po wydaniu na PlayStation 3 i PC, twórcy przygotowali edycję na PlayStation 4. Jeśli w przyszłym roku FFXIV zadebiutuje na PS5, będzie to pierwszy tytuł, który trafi na trzy konsole Sony – PS3, PS4 i PS5.

Możemy również oczekiwać, że Final Fantasy XIV będzie długo wspierane, gdyż Square Enix nie traciłoby czasu i pieniędzy na stworzenie nowej wersji bez wielkich planów dotyczących wsparcia tytułu w kolejnych latach. Nie jest to specjalnym zaskoczeniem, ponieważ lipcowy Final Fantasy XIV: Shadowbringers (trzecie duże DLC) zebrało ogrom pozytywnych ocen (średnia na poziomie 91%).

Więcej o serii Final Fantasy przeczytacie na naszej stronie:

Źródło: https://www.psu.com/news/final-fantasy-xiv-confirmed-for-ps5/

Tagi: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn Square Enix