Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.11.2019 22:00
Chiny branża gier
916V

PSX Extreme: Chińskie imperium podróbek - jak Chińczycy podbijają rynek gier wideo

Branża gier spogląda w kierunku Chin, ponieważ właśnie ten kraj coraz chętniej otwiera się na branżę gier i zaprasza w nowe rejony ogromną społeczność potencjalnych klientów. Jak dokładnie wygląda sytuacja w Państwie Środka i jak radzą sobie w tym miejscu rodzime gry? Szczegółowy tekst o Chinach znajdziecie w najnowszym numerze PSX Extreme.

Systematycznie pojawiają się nowe informacje dotyczące chińskiego rynku gier, który coraz śmielej przyjmuje produkcje z Zachodu, a jednocześnie firmy z Chin często inwestują pieniądze w studia ze Stanów Zjednoczonych oraz Europy. Sytuacja jest niezwykle interesująca, ponieważ to właśnie Państwo Środka jest największym rynkiem zbytu dla deweloperów z całego świata.

Zax postanowił pochylić się nad tematem i przygotował przepełniony ciekawostkami tekst o chińskiej branży gier:

„Chiny to zupełnie inny kraj niż 40 lat temu. Z biednego regionu zamieszkiwanego przez rolników harujących na dalekowschodnich odpowiednikach PGR-ów, Państwo Środka przemieniło się w fi nansowego mocarza. To obecnie największy rynek zbytu dla branży gier, przemysłu motoryzacyjnego oraz popkultury. Pewne rzeczy się jednak nie zmieniają. W tej krainie zamieszkiwanej przez prawie 1,4 miliarda ludzi nadal dominującą koncepcją dorobienia się jest plagiat i ślepe naśladownictwo zachodnich marek.”

Powyższymi słowami redaktor PPE i PSX Extreme zapowiada swoją publikację, w której znajdziecie także między innymi szczegóły „polskiej inwazji” w nowe rejony, a także interesujące szczegóły dotyczące pierwszych gier wydanych na PlayStation 4 w Chinach. Zax sprawdza także „hity giganta” , ale też z drugiej strony wspomina o ogromnych problemach społeczności, która nie potrafi oderwać się od elektronicznej rozgrywki.

Jesteście zainteresowani? Wszystkie szczegóły najnowszego numeru PSX Extreme znajdziecie tutaj, numer zamówicie w sklepie wydawcy.

Więcej informacji o Chinach znajdziecie na naszej stronie:

Tagi: chińska branża gier chiny psx extreme