redakcja PPE redakcja PPE 31.10.2019 07:45
PSX Extreme 267
1917V

PSX Extreme 267 od dzisiaj w sprzedaży

W sprzedaży dostępny jest już listopadowy numer PSX Extreme. W najnowszym wydaniu czekają na Was m.in. testy: Switch Lite, Apple Arcade i Sega Mega Drive Mini. Wracamy z playtestami - mieliśmy okazję zagrać w Shenmue III i Star Wars Jedi: Upadły zakon. W recenzjach aż 30 gier, w tym m.in. MediEvil, GRID czy konsolowa edycja Frostpunka. Na deser spowiedź recenzenta, Tony Hawk’s Skateboarding, fabuła Shenmue i... dwie okładki. Miłej lektury!

UWAGA! Ze względów logistycznych numer listopadowy trafi do sprzedaży w czwartek 31 października, a nie jak pierwotnie informowaliśmy w środę. Przepraszamy za zamieszanie. 

PSX Extreme 267 Shenmue III

PSX Extreme 267 GRID

Roger: Skończył się dzień dziecka. Myszaq wrócił do spóźniania tekstów i omal nie trzeba było zatrzymywać maszyn w drukarni. Ale jakoś dowiózł swoje wypociny z najmroczniejszych odmętów. Nie dowiózł za to Kojima, ale bez obaw – nie o jakość gry chodzi, a o embargo na recenzję Death Stranding, które upłynęło już po wydaniu magazynu. Za to możecie być pewni, że za miesiąc ogramy tytuł, zaglądając pod każdy wirtualny kamień i przygotowując coś ekstra. 

W sumie to może dobrze, że Kojima upatrzył sobie jako datę zejścia embarga 1 listopada (swoją drogą – ciekawa analogia do święta zmarłych), bo numer pęka w szwach. Magazyn otwierają aż 3 testy: KILu wraca na łamy PSX Extreme testem Switcha Lite, Majk konfrontuje swoje wspomnienia z czasów Mega Drive’a, testując minikonsolkę Segi, a Piechota opisał historię Apple’a i Steve’a Jobsa z nieco innej, ale bardzo ciekawej perspektywy, sprawdzając, jaki potencjał tkwi w nowej usłudze dla graczy – Apple Arcade, z którą współpracują tak bliskie nam firmy, jak Capcom, Square Enix, Sega czy Konami.

W numerze znajdziecie też artykuł o The Last of Us Part II, zbierający wszystko co wiemy o nadchodzącym hicie Naughty Dog. Kali zabrał się za rewizję Tekkena 7, który po wielu patchach stał się jedną z najlepszych bijatyk na rynku, z kolei Butcher przeżył nie lada przygodę, wybierając się do Kalifornii, gdzie odwiedził stworzony przez Disneya w ramach tamtejszego Disneylandu park tematyczny poświęcony uniwersum Gwiezdnych wojen. Wszystko z okazji eventu Star Wars Jedi: Upadły zakon, najnowszej produkcji EA osadzonej w świecie wykreowanym przez George’a Lucasa. Mamy naprawdę obszerny playtest. Graliśmy też w nie mniej obszerne demo Shenmue III, a playtestowi towarzyszy streszczenie dwóch poprzednich odsłon serii, idealne dla tych, którzy nie grali lub chcą sobie przypomnieć perypetie Ryo Hazukiego przed premierą „trójki”. 

W recenzjach ciasno jak w PKS-ie. MediEvil, Luigi’s Mansion 3, GRID, Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint, Frostpunk: Console Edition, Wiedźmin 3: Dziki Gon na Switcha, Little Town Hero (nowa gra twórców Pokemonów), Concrete Genie, The Outer Worlds i wiele więcej. Tej ostatniej towarzyszy tekst o najbardziej tajemniczych planetach, jakie skrywa kosmos, ale i ikonicznych ciałach niebieskich stworzonych przez deweloperów na potrzeby gier. Zabieramy Was również na egzotyczną wycieczkę do Chin, by sprawdzić, jakie gry się tam tworzy, na jaką skalę podrabia się zachodnich twórców i do jak drastycznych cenzorskich działań zdolna jest władza. Znacznie przyjemniejszy w odbiorze będzie zapewne tekst o fenomenie gier skaterskich i początkach Tony’ego Hawka. Dla dzieciaków wychowanych w latach 90. materiał z cyklu must read. Jak zapewne już wiecie, zawsze staraliśmy się też być wobec Was szczerzy i kolejnym tego dowodem jest artykuł zatytułowany „Spowiedź recenzenta”. Czym są review guide’y? Jakie warunki stawia embargo agreement? Ile czasu mamy na ogranie danego tytułu? I co trafia do redakcji w press packach? Materiał bez cenzury.

W tym numerze miał powrócić Zgrentgen, ale liczba materiałów nas przerosła, więc do płomiennych dyskusji wrócimy w następnym wydaniu. Daję sobie za to rękę uciąć! (Butcher: Parafrazując pewien polski film – też kiedyś dałbym sobie za treść magazynu i terminowość niektórych redaktorów rękę uciąć i wiesz co? Teraz bym, ku*wa, nie miał ręki :)).

Chiny PSX Extreme 267

PSX Extreme 267 Star Wars Jedi: Upadły zakon

PSX Extreme 267 Switch Lite

PSX Extreme 267 Apple Arcade

PSX Extreme 267 MediEvil

PSX Extreme 267 Tony Hawk’s Skateboarding

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

TEMAT NUMERU

Przewrotne losy Apple’a / Apple Arcade
Chińskie imperium podróbek

CO NOWEGO

Disintegration
Way to the Woods
Deadly Premonition 2: A Blessing in Disguise
Switch Lite – test
Sega Mega Drive Mini – test 
Thrustmaster eSwap Pro Controller – test 
The Last of Us Part II

PLAYTESTY

Star Wars Jedi: Upadły zakon
Shenmue III

RECENZJE

Beamdog Collection: Klasyki Dungeons & Dragon
Black Desert
Children of Morta 
Code Vein
Concrete Genie
Contra: Rogue Corps
Destiny 2: Twierdza Cieni
Destiny Connect: Tick-Tock Travelers
Doraemon: Story of Seasons
Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age – Definitive Edition 
Fight’N Rage
Frostpunk: Console Edition
GRID 
Little Town Hero
Luigi’s Mansion 3
MediEvil
Neo Cab
Ni no Kuni: Wrath of the White Witch Remastered
Rebel Cops
Roarr! Jurassic Edition
The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel III
The Outer Worlds
Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint
Trine 4: The Nightmare Prince 
Tropico 6
Untitled Goose Game
Valfaris
Wiedźmin 3: Dziki Gon Edycja Kompletna
Yooka-Laylee and the Impossible Lair
Rewizja – Tekken 7

HARDKOR

O co chodzi jakby... – Shenmue
Światy zewnętrzne
Tego nie powie recenzent!
Myszaq lubi 

RETRO

Na ratunek małemu Atari
Tony Hawk’s Skateboarding

FELIETONY

Z uKosa [Koso]
Fabularna tawerna [Zax]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Zooltar / Marcellus]
Achievement Unlocked [Krooger]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Okiem maniaka [Roger]
 
STAŁE RUBRYKI

Co nowego 
Ohayo Nippon
Dobre, bo polskie
Hyde Park
Headshot
Region Filmowy
Comix Zone
Graczpospolita
Listy
Prenumerata
Głos Ludu

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

Prenumeratę numeru październikowego wysyłamy w poniedziałek 28 października. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na [email protected] lub posty w tym temacie.

Tagi: Psx extreme