Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 18.11.2019 09:26
Death Stranding sprzedaż
2247V

Death Stranding rozczarowaniem sprzedażowym w UK. Krytykowane Pokemony zgarniają wszystko

W ostatnim tygodniu nie brakowało potencjalnie mocnych premier - m.in. Star Wars Jedi. Sprawdźmy jak poszło nowościom na rynku brytyjskim.

Pokemon Sword/Shield rozczarowało wielu fanów, którzy wylewają swoje żale na Metacritic. Gra jest "bombardowana" przez użytkownikó tego portalu i zebrała średnią od graczy na poziomie 4,2/10. Większości fanów nie podoba się fakt, że Nintendo wykorzystało ponownie większość modeli potworków z 3DS-a. Więcej na ten temat napisaliśmy tutaj.

Fani żalą się w Sieci, ale okazuje się, że klienci i tak nie mieli problemu z sięgnięciem po portfele i przeznaczeniem swoich pieniędzy na rzeczony tytuł. Widać to w najnowszym rankingu sprzedaży gier z Wielkiej Brytanii. Okazało się, że Pokemon Sword/Shield było bezkonkurencyjne w ostatnim tygodniu - i bez problemu pokonało Star Wars Jedi: Fallen Order oraz Call of Duty: Modern Warfare.

W istocie nowe Pokemony poradziły sobie z nowością w postaci Star Wars Jedi: Fallen Order nawet w przypadku, gdybyśmy nie zsumowali wyników obu wydawnictw (czyli nie uwzględniając rezultatów Sword + Shield).

Ze sporym rozczarowaniem mamy do czynienia w przypadku Death Stranding. Exclusive z PS4 zanotował gorszą o 71% sprzedaż w drugim tygodniu na rynku. Tytuł spadł z 2 na 8 miejsce rankingu po zaledwie 2 tygodniach od premiery.

Ranking sprzedaży gier w UK (ostatni tydzień):

  1. Pokémon Sword
  2. Star Wars Jedi: Fallen Order
  3. Pokémon Shield
  4. Call of Duty: Modern Warfare
  5. FIFA 20
  6. Luigi's Mansion 3
  7. Pokémon Sword & Shield: Dual Edition
  8. Death Stranding
  9. Mario Kart 8 Deluxe
  10. Mario & Sonic At The Tokyo Olympic Games 2020

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2019-11-17-uk-charts-pok-mon-sword-and-shield-post-huge-opening-weekend-sales

Tagi: sprzedaż uk wyniki