Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 15.11.2019 12:58
Pokemon
1688V

Pokemon Sword/Shield. Nintendo reklamuje grę a rozczarowani fani wylewają żale

Pokemon Sword/Shield zgarnęło wysokie oceny w recenzjach, co powinno zapewnić grze bardzo wysoką sprzedaż (pomimo pewnych kontrowersji przed premierą). Nintendo postanowiło pomóc jeszcze produkcji nową reklamą.

Pokemon Sword/Shield otrzymało oceny w recenzjach na średnim poziomie 8/10. To od dziennikarzy, bo fani marki wydają się zdecydowanie mniej zadowoleni - na Metacritic gra zgarnia od użytkowników noty na poziomie 3,5/10.

Po części ma to związek z "aferą" związaną z ponownym wykorzystaniem tych samych modeli części poksów, które występowały już w Pokemonach z 3DS. Gracze odkryli, że część modeli 3D z Pokemon Sword/Shield to praktycznie idealne kopie, tego co otrzymaliśmy na handheldzie Nintendo. Więcej na ten temat przeczytacie w tym miejscu.

Jak zwykle reakcje użytkowników Metacritic trzeba traktować z przymrużeniem oka, bo oceny wystawiają tam osoby, które nigdy nie zagrały w dany tytuł. Być może coś jednak jest na rzeczy i Nintendo powinno zmienić swoje podejście do swojej kultowej marki.

Warto sprawdzić:

Tagi: Game Freak Nintendo Pokemon Sword/Shield