Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 16.11.2019 09:30
Joker przebił miliard dolarów
825V

Joker przebija miliard dolarów! Wybitne osiągnięcie głośnej produkcji

Potwierdziło się to, co wielu zwiastowało od kilku tygodni. Najnowszy film Todda Phillipsa przekroczył miliard dolarów przychodu ze sprzedaży biletów na całym świecie. 

"Joker" to bez dwóch zdań najgłośniejszy film drugiej połowy bieżącego roku. Już przed premierą zasypywany był licznymi wyróżnieniami, więc lwia część zainteresowanych kinematografią wróżyła mu świetne wyniki kinowe. Mało kto spodziewał się jednak wtedy, że rozrośnie się to do aż takich rozmiarów. 

Teraz można już śmiało to potwierdzić- najnowszy obraz Todda Phillipsa dołącza do klubu tych, które przekroczyły miliard dolarów przychodu. Będzie czwartym filmem, z uniwersum DC, który dobił do tej bariery. Wcześniej udało się to przy "Aquamanie" (1.15 miliarda dolarów), "Mroczny Rycerz Powstaje" (1.084 miliarda dolarów) oraz "Mrocznym Rycerzu" (1.005 miliarda dolarów). 

Jest równocześnie 13. filmem aktorskim, opartym na komiksach, który dobił do takiego wyniku i pierwszym z kategorią wiekową "R" (przeznaczoną dla najstarszych odbiorców).

Już tydzień temu informowałem, że gdy "Joker" przekroczy miliard dolarów przychodu, to stanie się najtańszym filmem w historii, któremu się to uda. Cóż, stało się. Wynik jest zdecydowanie zasłużony, a nam pozostaje liczyć na to, że inne "superbohaterskie" produkcje będą coraz częściej wychodziły poza schematy. 

Rzuć okiem także na:

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/box-office-milestone-joker-crossing-1-billion-globally-1254221

Tagi: Box-office dc joker Todd Phillips Warner. Bros