Iza Łęcka Iza Łęcka 12.11.2019 07:00
Disney Plus Logo
2144V

Dla Disney+ problemem nie jest współdzielenie konta. Przynajmniej aktualnie

Disney+ od dzisiaj będzie dostępny w pierwszych krajach. Na temat usługi wypowiedział się prezes The Walt Disney Company, który w niezwykle pozytywnym tonie skomentował dostęp kilku użytkowników do jednego konta. Aktualnie firma nie będzie robić z tego problemów.

Disney+ będzie dostępne od dzisiaj w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Holandii, a 19 listopada odbędzie się premiera w Australii i Nowej Zelandii. Disney również zdecydował się na premierę w kilku europejskich krajach, ale na liście wciąż brakuje Polski.

Najbliższe tygodnie okażą się kluczowe dla Disney+, więc nawet Bob Iger waży słowa i odpowiednio wypowiada się w temacie poszczególnych funkcji. Prezes Disneya nie kontynuuje dialogu, według którego firma będzie walczyć z dzieleniem się hasłami. Przynajmniej aktualnie, nie jest to problem, a w odpowiedzi na pytanie o podejście do piractwa i korzystania z dostępu do usługi przez kilku użytkowników, Iger podkreślił, że Disney tworzy rodzinną usługę:

„Sądzę, że nasze podejście będzie podobne do tego, co robią inni. To oczywiście coś, o czym będziemy pamiętać. Tworzymy usługę, która jest bardzo przyjazna rodzinie, oczekujemy, że rodziny będą w stanie z niej korzystać – przez przykładowo cztery strumienie na żywo.”

Światowa organizacja, zdaniem Igera, ma odpowiednie narzędzia, by monitorować sytuację na serwerach Disney+. Prezes zaznaczył, że w Holandii możliwość korzystania z konta przez czterech użytkowników była „bardzo popularne”.

Jak wiadomo, już wcześniej Disney dość otwarcie zastrzegał, że zamierza walczyć z dzieleniem się hasłami, ale w obliczu premiery i walki o każdego użytkownika – aktualnie korporacja odłożyła widły i chce zachęcać do siebie wielu widzów.

Firma dzięki testom w Europie otrzymała rzetelne dane, według których treści 4K i HDR były chętnie wybierane przez klientów, a sama beta w Holandii została ciepło przyjęta przez mieszkańców. Użytkownicy chwalili także obsługę interfejsu.

Polecamy nasze teksty:

Źródło: https://comicbook.com/movies/2019/11/11/disney-plus-password-sharing-piracy-concerns-ceo-bob-iger/

Tagi: Disney Disney Plus Disney+ współdzielenie konta