Iza Łęcka Iza Łęcka 11.11.2019 09:13
Kojima Guinness
4546V

Hideo Kojima pobił dwa rekordy Guinnessa. Twórca Death Stranding odebrał nagrody

Hideo Kojima nawet po wydaniu Death Stranding nie może na chwilę odetchnąć. Twórca nowego IP został doceniony przez komisję Księgi rekordów Guinnessa i otrzymał dwie nagrody. Odbyło się już uroczyste wręczenie symbolicznych certyfikatów.

Hideo Kojima jest ostatnio rozchwytywany. Deweloper pojawił się na wielu imprezach branżowych, na których miał okazję rozmawiać z graczami z całego świata. Na wydarzeniach promował Death Stranding zyskując grono kolejnych fanów – to właśnie dzięki nim trafił do Księgi rekordów Guinnessa.

Japończyk osiągnął dwa rekordy – jest reżyserem z branży gier, który posiada najwięcej obserwujących na Twitterze (pierwszy rekord) i na Instagramie (drugi rekord). Na pierwszym portalu zebrał 2,8 mln sympatyków (angielskie konto), a na drugim posiada już ponad 910 tysięcy obserwujących.

Ojciec, dyrektor, producent, animator, montażysta, grafik, programista, reżyser i marketingowiec Death Stranding jest niezwykle aktywny w social mediach, gdzie każdego dnia publikuje po kilkanaście postów. Kojima jest w ostatnim czasie szczególnie aktywny na Twitterze, gdzie nie tylko opowiada o swoim życiu i kulisach pracy w ramach Kojima Productions, ale dalej ujawnia informacje związane z najnowszą grą.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Hideo Kojima (@hideo_kojima)

O Death Stranding warto przeczytać:

Źródło: Twitter

Tagi: Death Stranding Kojima Productions Sony Interactive Entertainment